ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.01.2018, Marek Baloun

Za prvním utkáním v roce 2018 se Motor vydá do Ústí nad Labem!

Rok 2018 oficiálně započal a kolotoč zápasů se opět roztáčí! Za prvním utkáním musí Motor podniknout cestu dlouhou více než dvě stě kilometrů až do Ústí nad Labem, kde vyzve tamní Slovan. Zatímco Motor vstupuje do roku 2018 jako lídr WSM ligy, Ústí se potácí na spodku tabulky a do utkání půjde z jedenácté příčky. První buly roku 2018 padne už tento čtvrtek v 18:00 a vy můžete tento zápas sledovat buďto skrze placený videopřenos zde nebo skrze textový přenos zde.

Náš soupeř – HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan zakončil rok 2017 sérií tří domácích utkání. V prvním nejprve porazil Přerov 3:1, o dva dny později, v posledním zápase před Vánoci, poslal domů bez bodu Litoměřice, kterým dal branky dokonce čtyři. V posledním zápase v loňském roce ale ostrouhal. Do Ústí totiž přijela pražská Slavie, která Slovan přehrála poměrem 5:2 a tři body tak putovaly do Edenu. Slovan, pro který je důležitý každý bod, tak aktuálně okupuje jedenáctou příčku WSM ligy, nutno ale dodat, že tabulka je zde velmi vyrovnaná (ostatně Vsetín, Havířov i Frýdek-Místek, kteří jsou v tabulce před Slovanem, mají shodný počet bodů, do kterého chybí Ústí pouhé dva body). Případná výhra by ho tedy mohla vystřelit v nejlepším případě až na osmé místo, pokud by ale Jihočeši Slovan vyloupili, mohl by sestoupit na pozici dvanáctou.

Je zde ale jedna tabulka, která může Slovanu dělat radost. V nejlepší desítce kanadského bodování ligy jsou totiž hned tři ústecká jména. Na pátém místě se stejným počtem bodů jako Václav Nedorost je s deseti brankami a třiadvaceti asistencemi Daniel Vrdlovec. Na sedmé příčce je za stejný počet branek a jednadvacet nahrávek Jaroslav Roubík. Ústeckou dvojici pak doplňuje na osmé příčce Antonín Melka se třinácti zásahy a sedmnácti nahrávkami.

Sestava Slovanu z posledního utkání (soupeř: HC Slavia Praha)

J. Dlouhý – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Severa – Kuběna, L. Volf, T. Jandus – Navarra, Macek, Najman.


35. kolo

Hokej Ústí nad Labem s.r.o.
-
ČEZ Motor České Budějovice

Čtvrtek 4. ledna 2018, 18:00, Zimní stadion Ústí nad Labem

Zprávy z Budvar arény

Motor se od začátku sezóny pohybuje mezi nejlepšími týmy tabulky a sbírá body jako na běžícím páse. Během celého prosince Motor například prohrál pouze dvě z osmi utkání, když na zaplněném Lapači nestačil na Vsetín a prohrál 1:3 a předtím odevzdal body Prostějovu doma. Rok 2017 pro budějovický celek skončil vítězně, když na domácím ledě udolal Třebíč 2:1 po gólech Michala Bárty a Luboše Roba ml. Do utkání musel na posledních devadesát vteřin nastoupil i David Gába, protože Petr Kváča inkasoval tvrdý zásah od soupeře a musel odejít do kabin. Proti Ústí ale bude Petr Kváča připraven.

Sestava Motoru z posledního utkání (soupeř: SK Horácká Slavia Třebíč:

Kváča (59. Gába) – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, Novák, Vráblík, Kachyňa – Květoň, Galamboš, Nedorost – Dostálek, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – Bárta, Doktor.

Předzápasové slovo Luboše Roba st.:

Asistent trenéra přiblížil dění v týmu v rozhovoru pro Českobudějovický deník. „I když byl Silvestr a Nový rok, tak jsme žádnou pauzu neměli. Pouze v neděli jsme absolvovali trochu lehčí trénink. Přestávku jsme ale využili k doléčení menších šrámů a také dotrénování, protože to byla vlastně poslední trochu větší pauza v sezoně. Využili jsme ji k poctivému tréninku. V Ústí jsou zkušenější hráči, kteří se snaží hrát hokej a úplně nebetonují, jako tomu bývá v případě jiných týmů. Mohla by to být otevřenější hra než jenom bušení do soupeře, který stojí na modré čáře. Věřím, že to bude velmi dobrý zápas a přivezeme tři body."
Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…