ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.10.2017, Adam Pavlíček

Další těžký soupeř, Motor zajíždí na led kladenských Rytířů

Po těsné výhře nad Karlovými Vary čekal hokejisty Motoru jeden bez zápasu, ve středu ale jedou České Budějovice bojovat na Kladno, tedy proti čtvrtému týmu tabulky, který ale v případě jakékoliv výhry může právě českobudějovický tým, který se nachází na druhém místě, přeskočit.

Rytíři Kladno

Po úvodu druhé nejvyšší hokejové soutěže v České republice mohla na Kladně panovat spokojenost. Tamější hokejisté z prvních tří zápasů urvali celkový počet bodů, poté ale přišlo lehké vystřízlivění na ledě Třebíče a následně na domácím ledě přišla první ztráta bodu, když výhru proti Ústí nad Labem zachránili Rytíři až v prodloužení. První prohru po základní části si Kladenští připsali na domácím stadionu Karlových Varů, kde padli vysoko 2:6. Po deseti odehraných mačích se Kladno drží velmi těsně za prvními třemi týmy, které mají shodně po dvaadvaceti bodech, a pokud by vyhrálo středeční duel minimálně za dva body, mohlo by poskočit až na samotný vrchol tabulky. Nebezpečí by ze strany Kladenských mohlo číhat hlavně z hole Davida Tůmy, který je s osmi přesnými trefami nejlepším střelcem ligy. Podobně jako Motor je na tom Kladno s využitím přesilových her, s procentuálním využitím 11,90% jsou Středočeši právě v této disciplíně až na třetím místě od chvostu tabulky, tedy o o jedno místo lépe než Českobudějovičtí.

Sestava Kladna z minulého zápasu:

Cikánek – Kehar, P. Hořava, Lenďák, Štindl, Štich – F. Matula, Lorraine, Zikmund – T. Kaut, Redlich, R. Přikryl – D. Tůma, Kružík, J. Kloz – Kubík, Svedlund, J. Strnad – Machač.

Z tábora Motoru:

Zaváhání z Ústí nad Labem dokázali českobudějovičtí hokejisté napravit na domácím ledě ve šlágru kola proti Karlovým Varům. V brance se po dvou zápasech představil David Gába, kterému se podařilo za svá záda propustit puk jen jedenkrát a zápas dokončil s úspěšností zásahu 95,83%. Proti týmu z jihu Čech by mohl hrát fakt, že Kladno sehraje zápas s Havířovem, který by se jinak hrál v pondělí, až později, tudíž tým okolo Miloslava Hořavy může být více odpočatý.

Sestava Českých Budějovic z minulého zápasu:

Gába – Fillman, Vráblík, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Marcel – Čermák, Pajič, Nedorost – Dostálek, Galamboš, L. Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek.


11. kolo

Rytíři Kladno

ČEZ Motor České Budějovice

Středa 11. října 2017, 18:00, ČEZ stadion Kladno

Předzápasové slovo trenéra Antonína Stavjani:

"S Kladnem jsme hráli dva přípravné zápasy. Doma jsme ho zvládli dobře, naopak na Kladně byl lepší domácí celek. Kladno má velice kompaktní výkon i herní projev, který je velice týmový a tam se určitě projevuje práce Miloslava Hořavy. Bude to určitě náročný zápas a věřím, že když si do něho přeneseme bojovnost a odhodlání z minulého domácího utkání proti Karlovým Varům, tak bychom měli uspět."

Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...