ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.10.2017, Filip Kortus

Starší dorost porazil norský Lillehammer a už vyhlíží duel s Hradcem

V úvodu sezony řádí, je k nezastavení. Šikovný útočník Jakub Čížek má na startu nové ligové sezony formu a potvrdil ji i v úterním duelu proti norskému Lillehammeru. V něm si připsal dvě gólové přihrávky. Jinak vede kanadské bodování svého týmu a doufá, že v pátečním duelu proti Hradci si jeho tým připíše další vítězství.

Jaké jste měl pocity z úterního utkání s Nory?
Velmi dobré. Byla dobrá zkušenosti si se soupeřem ze severu Evropy zahrát. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, přestože to úplně nebylo ono. Malinko se nám rotovala sestava, hrálo s námi pár kluků z mladšího dorostu.

Věděli jste, co od soupeře očekávat?
Moc ne, ale je známo, že Norové jsou na tom dobře bruslařsky a umí hrát do těla. Přesné zprávy jsme ale o soupeři neměli. Bylo to s nimi odlišné utkání od ligových zápasů, ceníme si toho, že jsme proti nim mohli nastoupit.

Byla to příjemná změna přípravy na ligu?
Určitě, byla cenná zkušenost si s nimi zahrát. Hrálo se svižné utkání, jsme rádi, že jsme se takto mohli připravovat.

Po polovině utkání jste vedli o tři branky, další jste nepřidali. V druhé polovině utkání jste neproměňovali své šance?
Plno šancí jsme spálili, ale soupeř jich také dost neproměnil. Dali jsme tři hezké góly a další jsme nepřidali. Je to škoda, ale těší nás celková výhra.

Připsal jste si dvě brankové asistence. Hlavně přihrávka Adamu Rybovi vám vyšla podle představ?
Trefil to krásně, dal pěknou branku. Musím mu pogratulovat.

V páteční odpoledne vás čeká těžký soupeř z Hradce Králové. Očekáváte náročný boj?
Rozhodně. S Mountfieldem hrajeme vždy atraktivní utkání, na zápasy s nimi se vždy těšíme. Panuje mezi oběma tábory jistá rivalita a my věříme, že utkání zvládneme.

Osobně zatím zažíváte povedený úvod. Sedm zápasů, sedmnáct bodů. Doufáte, že v tom budete pokračovat?
Cítím se dobře, ale na statistiky moc nekoukám. Nejdůležitější je, že se nám daří jako týmu. V tom musíme pokračovat.

Mezinárodní utkání:

Motor České Budějovice SDO - Lillehammer 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Škola (J. Čížek, Masopust), 19. A. Ryba (J. Čížek), 31. Šafář (Řezáč). Vyloučení: 10:13. Využití: 2:0. Diváci: 75.
Sestava Motoru: M. Dvořák – Pojar, A. Čížek, Šafář, Vávra, Škola,Pánek, Hubata, Pavlát – Holý, Řezáč, Janoch, Vaculík, Egert, J. Čížek, Masopust, Petřík, Tisoň, Hrubec, Hrakholski, A. Ryba.
Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...