ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.10.2017, Klára Červená

Podaří se Motoru zachovat neporazitelnost na domácím ledě v utkání s Třebíčí?

Nováčka v lize přestříleli 4:1 a přivezli si krásné tři body. Z osmi zápasů prohráli pouze dvakrát. Nyní se připravují na utkání s Třebíčí. Dokážou svěřenci Antonína Stavjani navázat na úspěchy předešlých kol? Nenechte si ujít deváté kolo WSM ligy, které začne ve středu 4. října v 17:30 hodin v Budvar aréně. Vstupenky jsou k dostání i online.

Hosté z pomezí Vysočiny a Moravy

Horáci zažívají sezonu jako na houpačce. Po prvních třech prohraných utkáních přišla dvě vítězství (přičemž jedno bylo v prodloužení), která byla následována další prohrou. Nyní to ale vypadá, jako by mužstvo nabralo nové síly. V posledním zápase porazilo Havířov díky využitým přesilovkám 4:2. Trenér Horácké Slavie, Martin Sobotka, poodhalil, jakou taktiku nyní chystá na Motor. Nečekejte žádný bezhlavý útok, základem hry prý bude dobrá obrana a snaha co nejdéle udržet bezbrankový stav.

Do utkání pravděpodobně nenastoupí jedenadvacetiletý obránce Karel Nedbal. Ten kvůli zranění zatím ještě neodehrál jediný zápas letošní WSM ligy.

Sestava Horácké Slavie z minulého zápasu

Vejmelka (Jekel) – Kaláb, L. Vágner, Hort, D. Mikyska, Spurný, Čejka – Horký, Dolníček, R. Erat – Vodný, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Kratochvíl, R. Zohorna, Kusko – Paták, Tadeáš Král, Malec.

 


9. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

SK Horácká Slavia Třebíč

Středa 4. října 2017, 17:30, Budvar aréna


 

Z jihočeské metropole

Motoru se poslední dobou vede výborně. V minulém zápase zvítězil nad Vsetínem 4:1 a nebýt Markovičovy smolné střely jen šestnáct sekund před koncem druhé třetiny, Kváča by si byl býval zachoval zcela čistý štít. Podaří se posílit budějovickým hokejistům svou pozici v tabulce již pátým vítězstvím v řadě?

 

Sestava Motoru z minulého utkání

Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost – Crowder, Galamboš, Dostálek – Šulek, Heřman, L. Květoň – Doktor.

Předzápasové slovo Antonína Stavjani:

"Lehce nás trápila viróza, kvůli které do Vsetína neodcestoval Rok Pajič. Nicméně už by měl být v pořádku a naskočit by měl do prvního útoku mezi Čermáka a Nedorosta. V brance bude opět Petr Kváča. Z mladých hráčů by měl tentokrát dostat šanci Matěj Toman. Držíme sérii čtyř výher v řadě, rádi bychom přidali pátou. Hrajeme doma, náš cíl je jasný - vítězství. Soupeř je stabilní prvoligový celek, který se po nepovedeném začátku zvedl. Třebíč sází hodně na bojovnost a při spolupráci s brněnskou Kometou může svůj tým slušně posílit."


Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...