ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.09.2017, Pavel Kortus ml.

I já budu v sobotu malinko nervózní, usmívá se kapitán Zdeněk Kutlák

Má před sebou jasný, ale nesmírně složitý úkol. Dovést jako kapitán ČEZ Motor zpátky do extraligy. Navrátilec Zdeněk Kutlák bude "C" na svém dresu nosit s hrdostí, na návrat na jih Čech se dlouho těšil. Teď stojí se svým týmem na prahu nové sezony. "Odpovědnosti se nezříkám, ale všech dvacet hráčů v týmu musí makat na sto procent, ne jenom kapitán," zdůrazňuje zkušený bek.

Stojíte na prahu nové sezony ve WSM lize. Jak se na ni těšíte?
To víte, že bych se víc těšil na extraligu, ale situace je taková, jaká je. Vracím se do první ligy po hodně dlouhé době, takže uvidíme, jak dlouho si ni budu zvykat. Je to pro mě de facto úplně nová soutěž.

Co vám napověděly přípravné zápasy?
V přípravě jsme se potkali z první ligy pouze s Kladnem. Dva zápasy s nimi mi už leccos napověděly. Mně se výborně hrálo proti extraligovým týmům, jako byla Plzeň nebo Pardubice. Rozdíl mezi první ligou a extraligou je znát.

Těšíte se na vynikající českobudějovické fanoušky?
Na ně se těším asi nejvíc. Pamatuji si ze Švýcarska, když jsme hráli například v Bernu před patnácti tisíci diváky. To dá hokeji úplně jinou šťávu. Pak se hraje úplně jinak, než když někde přijdou dvě stovky fanoušků.

Nově budete zastávat také roli kapitána. Kdy naposled jste nosil céčko na hrudi?
V pozici kapitána už jsem několikrát působil. Ale když se znovu vrátím do Švýcarska, tak tam je omezený počet čtyř cizinců, takže je na vás tlak za jakékoliv situace. Tady budu jako kapitán muset fungovat v kabině, s trenéry, občas s rozhodčími. Ale hokej je týmový sport, nevyhrává jednotlivec. Je nás v mužstvu dvacet a všichni musí makat na sto procent. Nikde to nefunguje tak, že by kapitán dal pět gólů za zápas a ostatní se vezli.

Zodpovědnosti se ale nezříkáte, ne?
To v žádném případě. Vrátil jsem se po dlouhých letech z ciziny, takže se ode mne budou očekávat kvalitní výkony. Věřím, že očekávání naplním. Starších hráčů je v kabině víc, známe své role. Osobně bych neměl problém s tím, když by byl kapitánem někdo mladý, kdo je přirozený lídr. Stejně tak jako když jsem přišel do Ameriky, tak v Bostonu dostal céčko Joe Thornton, kterému tehdy bylo snad jednadvacet let.

V rámci letní přípravy jste odehráli devět přípravných zápasů, ten poslední 29. srpna na Kladně. Od té doby budete mít do prvního mistrovského utkání desetidenní pauzu. Nebude to pro vás handicap?
Tato otázka dostane odpověď v sobotu (usmívá se).

Co nálada v kabině? Už dostáváte předstartovní horečku?
Těšíme se, ale zatím asi žádnou nervozitu nepociťujeme. První zápas po dlouhé pauze je vždy plný očekávání, takže drobná nervozita se pravděpodobně objeví. Ale věřím, že si s tím poradíme.

I vy budete lehce nervózní?
Budu (usmívá se). Jinak trému nemám, ale tohle bude něco jiného. První zápas za Motor, za národní tým, ve Švýcarsku, vždy se lehká nervozita objevila. Snad nebude mít dlouhého trvání.

Sociální sítě

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Nová posila Motoru se zapojí do přípravy o něco později. Ale na nový tým je Roman Přikryl hodně...