MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.06.2017, Karel Svoboda

Starší dorost na soustředění

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hokejisty nepříliš oblíbená letní příprava se kádru starších dorostenců blíží ke konci. Po loňském úspěšném soustředění nedaleko Přední Výtoně vyrazili i letos svěřenci trenérské dvojice Radek Bělohlav-Milan Dančišin k „jihočeskému moři“.

V pondělí 19. června se postupně všichni členové kádru sjeli v penzionu Kovářov, oproti loňsku vybavení bicykly. Po ubytování se na nic zbytečně nečekalo a tréninková náplň soustředění byla zahájena svižným výběhem prokládaným sprinty do kopce. Po večeři si naděje budějovického hokeje vyzkoušely teplotu lipenské nádrže (bohužel si trenéři předem nezjistili, zda jsou všichni účastníci plavci a tak došlo k prvnímu, zcela neplánovanému zúžení kádru na nadcházející sezónu).

Úterní ráno bylo zahájeno výběhem spojeným s koupáním. Jak se později ukázalo, stal se tento úvod dne pravidelným rituálem celého soustředění. Dopoledne následoval svižný trénink, ve kterém hlavní roli hrály překážky a rychlé starty z různých pozic.

text

Po obědě přišla na řadu první etapa Tour de Lipno. Peloton vyrazil do Frymburku, kde využil služeb místního přívozu, aby na druhé straně Lipna vyšlapal až na svatého Tomáše. Zde závodníky čekala vysokohorská prémie v podobě 8 svižných cyklosprintů v délce asi 350 metrů. Poté peloton sjel dolů zpět do Přední Výtoně a pokračoval přes Lipno nad Vltavou a Frymburk do penzionu. Celková ujetá trasa činila 55 km. Po večeři měl tým volnější program, který vyplnil volejbalem, ping-pongem a koupáním.

text

Středeční dopoledne dorazila trenérská posila p.Bernát, který vedl dopolední trénink. Dorostenci plně využili dovezené pomůcky – stupínky, zátěžové tyče i balanční desky. Po mírně protaženém poledním klidu byly na odpoledním programu volejbal a nohejbal.

text

Po večeři následovala dobrovolná sauna (původně se někteří zabedněnci nechtěli zúčastnit, ale poté co jim mozkově vybavenější kamarádi prozradili, že ten báječný vynález pochází z Finska, které mívá na draftu poslední dobou hojné zastoupení, změnili názor).

text

Čtvrteční dopoledne bylo vyplněno závěrečnou etapou cyklistického velkozávodu a to kratší jízdou na místní kopec u Frymburku. Kola byla zanechána v zamčeném stavu pod kopcem a část tréninku se odehrávala běžecky. Chlapci absolvovali čtyři delší a šest kratších sprintů do kopce. Trenérům budiž přičteno k dobru, že s vědomím, že nově získaný statut hokejové akademie musí rozvíjet i kulturního ducha mladých sportovců, zvolili výšlap po místní Křížové cestě.

text

Na zpáteční cestě se tým zastavil ve Frymburku v místním sportovním areálu, kde se uskutečnily turnaje ve fotbale a plážovém volejbale.

text

Po večeři se odehrál lítý turnaj v FIFA 2016 na XBoxu nazvaný „Kovářov kap“, jehož vítězem se stal Vojtěch Krcho. V rámci závěrečného večera proběhlo posezení u táboráku.

text

V pátek si kluci o hodinku přispali a dopoledne proběhl poslední svižný trénink zaměřený na posilování středu těla a rychlé starty. Po závěrečném slavnostním obědě (bylo servírován nesportovní pokrm: svíčková) bylo soustředění ukončeno.

Účastnící soustředění

Svoboda Daniel, Dvořák Marek, Baloun Jakub, Šafář Matěj, Škola Patrik, Doktor Vojtěch, Vávra Jan, Kubíček Šimon, Dvořák Jiří, Hubata Tomáš, Pánek Vojtěch, Krcho Vojtěch, Silný Michal, Egert Jiří, Tisoň Martin, Masopust Šimon, Vaculík Ondřej, Řezáč Aleš, Čížek Jakub, Toman Matěj, Beránek Martin, Grossmann Matyáš, Petřík Milan, Novák Pavel.

Hodnocení soustředění trenérem

Radek Bělohlav: „Stejně jako loni jsem s průběhem soustředění spokojen. Někteří hráči nás již znali z loňska a věděli, co zhruba mohou očekávat. Myslím, že jsme na soustředění udělali velký objem práce, dokonce bych řekl, že více než loni. Původně měly být závěrečné testy až po soustředění, ale nedostali jsme povolení. Je to škoda, protože výsledky by vlivem tréninků absolvovaných na tomto soustředění byly lepší. Věděli jsme, že třetí týden v červnu bývá hezké počasí, tak proto jsme termín soustředění cílili takto. Kola byla zamýšlená hlavně jako prostředek na přesun, kdybychom například v důsledku špatného počasí potřebovali do tamního welnessu. A když už jsme ta kola s sebou měli, tak jsme je využili na ten úterní náročný trénink. Myslím, že nejen tu sportovní tréninkovou část soustředění splnilo. Splnilo to i ten prvek teambuildingu nového týmu, splnilo to i určitou regenerační roli. Oni si to kluci možná neuvědomovali, ale v podstatě sportovali od 7 hodin od rána do 9 večer, celý den byli na nohou. Takže mnozí večer padli do postelí poměrně vyšťavení. Což bylo i zajímavé z pohledu charakterů hráčů pozorovat, jak se jednotlivci vyrovnávají s takovou situací. Stravování bylo na velice dobré úrovni, měli jsme pět jídel denně. Celkově jsme byli s penziónem velice spokojeni. Dalším přínosem takovéhoto soustředění je i to, že si někteří vyzkoušejí ve větší míře i sporty, ke kterým by se jinak nedostali. V rámci každého koupání jsme klukům zařadili i určitou porci plavání. Navíc jsou kluci několik dní spolu, nemají v hlavě školu a jiné starosti. Zkrátka, za mne s Milanem Dančišinem je s letošním soustředěním veliká spokojenost.“

Sociální sítě

Je tu další motorácký offline rozhovor! Využijte možnosti zeptat se JAROSLAVA MODRÉHO na to, co vás zajímá. Hlavní trenér Motoru...

Jáchyme hoď ho do stroje, Vesničko má středisková, Dědictví aneb Kurvahošigutntag. České filmové klasiky patří k nejoblíbenějším...

Před 90 lety se narodil bývalý českobudějovický útočník Miloň Paderta. V A týmu hrál 9 sezon, cca 90 zápasů, v nichž vstřelil 16...

Dalším, kdo odpovídal v motoráckém dotazníku, je třicátník Petr Šenkeřík. Ten věří, že nejlepší hokejový zážitek na něj čeká...