ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.04.2017, Miroslav Mayer

Posledním hostem v Budvar aréně budou Pardubice a Motor musí vyhrát

ČESKÉ BUDĚJOVICE — V pátek se odehraje v Budvar aréně poslední zápas Motoru na domácím ledě v této sezoně. Jihočeši mají stále šanci na postup, ale potřebují vyhrát, aby měli v posledním kole vše ve svých rukou. Po celou sezonu hráči dokázali své fanoušky na ledě bavit a teď by se s nimi měli rozloučit vítězstvím. Oba zápasy baráže začínají v pátek od 17:30.

Motor má baráž stále ve svých rukách

Situace v baráži je stále nejasná a dvě kola před koncem mají všechny týmy šanci postoupit. Motor je na tom sice bodově nejhůře, ale postup má plně ve svých rukou, a pokud uspěje, nemusí se ohlížet na výsledky svých soupeřů a ani spoléhat na jejich pomoct. Nejlépe je na tom Dukla Jihlava, která už může o postup přijít jen vlastním přičiněním, a dokonce už nemusí získat ani bod a stejně postoupí do nejvyšší soutěže. Z vývoje je jasné, že zabránit tomu, aby postoupila Dukla, může jen ta okolnost, že oba extraligové týmy svá utkání vyhrají za tři body. Další jistotou je, že pokud postoupí Motor, bude to z druhého místa a spolu se soupeřem z Vysočiny.

Zbývají odehrát ještě celkem čtyři zápasy. Všechny týmy sehrají jeden zápas doma a jeden venku. Už po pátečním kole může být jasno o postupujícím i o tom, kdo vypadává ze hry. Zatímco Dukle stačí jediný bod k jistotě, Motor musí alespoň bodovat, aby byl za určitých okolností stále ve hře, ale už by svůj osud neměl ve svých rukách a pravděpodobnost postupu by byla spíše teoretická.

Poslední dvě kola baráže

Pátek od 17:30
Dukla Jihlava – Energie Karlovy Vary
Motor České Budějovice – Dynamo Pardubice

Neděle od 16.00
Dynamo Pardubice – Dukla Jihlava
Energie Karlovy Vary – Motor České Budějovice

Varianty postupu Motoru

V pátek získá bod, Jihlava porazí za tři body Karlovy Vary. Dukla postupuje a Motor je stále ve hře. V posledním kole musí Jihočeši vyhrát za tři body v Karlových Varech a už extraligová Dukla za tři body v Pardubicích. Dynamu by stačil z tohoto zápasu jen jediný bod, aby měl jistou extraligu.

Pravděpodobnost 2%

Motor porazí v pátek doma Pardubice, Dukla postupuje bez ohledu na výsledek. Jihočeši pak jakýmkoli výsledkem vyhrají na západě Čech a postupují.

Pravděpodobnost 33%

Jihočeši v pátek vybojují tři body, Dukla získá tři body doma s Energií. Pak stačí Motoru bod z Karlových Varů, i pokud Dynamo doma porazí už jen dohrávající Duklu.

Pravděpodobnost 30%


11. kolo baráže

ČEZ Motor Č. Budějovice - HC Dynamo Pardubice

pátek 21. dubna 17:30,  Budvar aréna


Z tábora Motoru

Jestliže v základní části dělalo trenérům starosti to, že Jihočeši hrají doma aktivněji a lépe než na hřištích soupeřů, tak v baráži je tomu naopak. Svoji špatnou bilanci v Budvar aréně mohou Jihočeši ještě napravit v pátek, kdy by se měli se svými fanoušky rozloučit stylově, a to vítězstvím, které je bude stále držet ve hře. Bylo by hezké, kdyby se také probudili spící střelci a donutili fanoušky pořádně si prohnout bránice. Produktivita je to, co trápí Motor nejvíce. Sice na branku soupeřů pálí Budějovičtí o sto šest, nejvíce ze všech týmů v baráži, ale mají nejnižší procento úspěšnosti. Výrazné zlepšení nepřišlo ani v proměňování přesilovek a v úspěšnosti vhazování. Přesto všechno je postup stále na dohled.

Návrat střelce Tomáše Nouzy do týmu přinesl sice oživení i branku od nejlepšího střelce týmu v základní části, ale stále je to málo. Střelecké probuzení by mohlo potkat i jiné hráče, na které se v koncovce spoléhalo. Ani jeden hráč z týmu Motoru nefiguruje v první desítce bodování v baráži. Teď je poslední možnost, aby se ještě všichni ukázali.

Statistiky baráže
ČEZ Motor České Budějovice
vs
HC Dynamo Pardubice

Miloslav Čermák – 6 (3+3)
Nejproduktivnější hráč
Marek Trončinský – 11 (2+9)
Čermák, Vlček – 3
Nejlepší střelec
Tomáš Rolínek – 6
Chovan, Pavlin – 4
Nejlepší nahrávač
Marek Trončinský – 9
Žiga Pavlin – 5 (1+4)
Nejproduktivnější obránce
Marek Trončinský – 11 (2+9)
Miloslav Čermák – 20
Nejtrestanější hráč
Marek Trončinský – 29
Petr Kváča 92,14% – 2,21
Brankáři: úspěšnost zásahů – průměr branek Martin Růžička 90,15% – 2,63
Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...