09.01.2017, Filip Kortus

Poslední čtvrtina základní části je tu, Motor hostí Slavii

Play off se blíží mílovými krok, začíná poslední čtvrtina základní části WSM ligy. Motor má na čele tabulky pohodlný osmibodový náskok a je horkým aspirantem na zisk prvenství po dvaapadesáti kolech. Na led Budvar arény přijede Slavia, které nyní patří čtvrtá příčka. Utkání startuje od 17:30 v Budvar aréně, vstupenky lze rezervovat na internetu. Pokud nemůžete dorazit, lze duel sledovat ŽIVĚ.

Slavia drží čtvrtou příčku, na Motor našla recept pouze v prvním kole

Do posledních třinácti utkání základní části vstupuje Slavia ze čtvrté pozice. Slávisté v poslední době předvádí střídavé úspěchy, v posledních dvou kolech dokázali vybojovat cenných pět bodů, když přehráli Přerov po samostatných nájezdech a díky trefě v poslední minutě vyhráli na ledě Prostějova. Utkání mělo zajímavou dohru, když rozhodčí se po zápase s vypětím všech sil dostali do své kabinky. Ještě před výhrou nad Přerovem podlehli sešívání v Ústí nad Labem, kam zajížděli po vysoké výhře 6:0 nad Frýdkem – Místkem.

Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je objev loňské sezony David Šafránek, který k sešívaným přišel z druhé ligy a letos má navíc společně s brankářem Dominikem Frodlem střídavé starty do Hradce Králové. Mezi beky je produktivní Jan Pohl, ale ten je stejně jako Martin Kadlec, Jaromír Kverka a Martin Šagát vinou zranění mimo hru. Na jih Čech určitě nepřijede Jan Tejral, který po zápase v Přerově inkasoval trest na tři utkání. V týmových statistikách si Slavia vede špatně při oslabeních, ve kterých má druhou nejhorší úspěšnost z celé soutěže. Unikátní bilanci mají sešívání v prodloužení a nájezdech, ve kterých uspěli devětkrát z devíti pokusů.

Sestava Slavie z posledního zápasu:

Frodl – Bača, J. Novák, Kolařík, J. Holý, Knot, A. Růžička – Jankovský, Šafránek, Rys – Schleiss, Kubica, Krliš – Šmerha, J. Müller, Kružík – Andrlík.

40. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Slavia Praha

středa 11. ledna 2017, 17:30
Budvar aréna

Ve vzájemných utkáních se dvakrát radoval Motor, jednou Slavia. Pražané uspěli doma v prvním kole 5:3, poprvé doma se radovali Jihočeši – 3:0. Podruhé na půdě Slavie už Motor uspěl - 5:2.