07.12.2016, Pavel Kortus ml.

Štěpáne, vítej doma! Víc než milé, děkoval Hřebejk divákům za přijetí

České Budějovice – Více než šest let českobudějovičtí fanoušci postrádali v domácí sestavě jihočeského odchovance Štěpána Hřebejka. Dočkali se ve 32. kole WSM ligy, kdy českobudějovický bojovník oblékl dres s číslem 10 a v Budvar aréně jej přivítal transparent: „Štěpáne, vítej doma!“

Co jste říkal přijetí českobudějovických fanoušků, kteří několikrát vyvolávali vaše jméno a připravili vám i transparent?
Je to víc než milé. Takové přijetí jsem nečekal a musím fanouškům poděkovat!

Samotný zápas byl náročný a Frýdek-Místek ukázal, že je houževnatým soupeřem.
Víme, že není slabých soupeřů a žádný zápas nebude lehký. Po nepříliš povedené první třetině jsme naštěstí utkání otočili ve druhé části a v závěru těsný náskok udrželi.

Rozhodlo se v početních výhodách, kdy jste vstřelili oba góly ve druhé části, ne?
Rozhodně. Povedlo se nám využít dvě přesilovky a v závěru ubránit i dvojnásobné oslabení. To bylo klíčové.

Do konce zápasu zbývala necelá minuta a vy jste sice vedli 2:1, ale hráli tři proti šesti. Zdálo se to jako beznadějná situace.
Není to nic příjemného. Kluci na ledě to zvládli výborně a Tomáš Nouza přes celé kluziště pečetil naši výhru.

Vy jste měl ve třetí třetině možnost vstřelit branku na 3:1, ale zastavila vás tyčka. Návrat mohl mít gólovou třešničku.
To byla škoda (usmívá se). Luboš Rob odvedl výbornou práci a zpoza branky mě přesně našel. Já zkusil rychle vystřelit, bohužel jsem trefil tyčku.

Kolik jste toho odtrénoval s týmem před obnovenou premiérou?
Jen jeden a půl tréninku, ale to nic nemění na tom, že jsem byl do zápasu plně připraven. Sice jsem čtrnáct dní nehrál soutěžní zápas, to ale nic neznamená.

Naskočil jste ve třetí formaci se Škodou a Šulkem, ale postupně se lajny hodně točily. Vyhovovalo vám to?
Neměl jsem s tím žádný problém. Řadu kluků znám, začal jsem ve třetí, pak se to různě točilo. Jsem trenérovi plně k dispozici.

Kouč Stavjaňa vás hned v prvním zápase poslal i do přesilovek. Čekal jste takovou důvěru?
Po pravdě jsem nečekal, že bych hned hrál přesilovky. Formace byly sehrané a fungovaly, takže nebyl důvod do nich sahat. O to jsem ale radši, že jsem byl na ledě i v početních výhodách.

Na dresu jste nosil číslo 10. Proč jste se pro něj rozhodl?
To je dres, který je po někom. Můj s 31 se ještě nevyrobil, ale v nejbližších zápasech už bych měl hrát ve svém.