06.03.2016, Matěj Mayer

Motor může rozhodnout doma. S jakou taktikou přijede Přerov?

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Čtvrtfinálové série mezi Českými Budějovice a Přerovem se neodehrává zrovna v gentlemanském duchu. Hokejisté Českých Budějovic však nepřistoupili na hru soupeře a díky včerejšímu utkání, které jasně ovládli, mají mečbol! Pokud předvedou na svém ledě dominantní výkon, mohou už vyhlížet soupeře pro semifinále. Zubři ale rozhodně nedají nic zadarmo, což dost možná znovu Motor pocítí na vlastní kůži. Budeme svědky dalšího mače s mnoha vyloučenými? Nenechte si ujít páté čtvrtfinálové utkání v Budvar aréně, které bude zahájeno v pondělí v 17:30! Předprodej na pokladnách probíhá v neděli od 15 hodin a v den utkání od 13 hodin.

Tématem série číslo jedna jsou vyloučení. První utkání na ledě Přerova sice vykřesalo jiskřičku naděje, když bylo uděleno „jen“ čtrnáct menších trestů, v sobotu už se ale vše vrátilo znovu do starých kolejí. „Myslel jsem si, že by to mohlo být v podobném rázu, jako včera, tedy ve slušnosti, ale bohužel jsem se zmýlil,“ shrnul po čtvrtém čtvrtfinálovém duelu kouč Motoru Radek Bělohlav. Jeho celek se zuby nehty snažil nepřizpůsobit se zákeřné hře Zubrů a hrát hokej. „Přerov produkoval pořád stejně tvrdou a zákeřnou hru, nechtěli jsme se nechat vyprovokovat. Oni potyčky vyhledávají, my se tím nesmíme nechat rozhodit,“ řekl Ladislav Marek.

České Budějovice sice mohlo těšit, že se jim zotavilo pár hráčů z početné marodky před play-off, nyní však počítají další ztráty. V prvním utkání v MEO aréně odnesl ataky Přerova obránce Lukáš Kříž, který by neměl být k dispozici ani pro pondělní duel, v podobné pozici je Tomáš Nouza, jenž nedohrál sobotní zápas po dalším ostrém zákroku. Motor však i bez svého nejproduktivnějšího hráče zvládl čtvrté utkání bravurně, když zvítězil přesvědčivě 5:0.

I takovéto zákroky jsou k vidění v sérii mezi Českými Budějovicemi a Přerovem

Hra se v posledním zápase znovu protáhla kvůli četným vyloučením, kterých tentokráte bylo na obou stranách po sedmnácti. Přičtěme Dostálkův trest na pět minut a do konce utkání a vyjde nám číslo 93. To je jen o jednu trestnou minutu méně, než kolik nasbírali hráči obou celků ve druhém zápase v Budvar aréně. Nejaktivněji si počínal Jiří Goiš, který obdržel hned čtyři dvouminutové tresty a celkově jich má v sérii na kontě už devět. Když je na ledě rušno, buďte si jisti, že je u toho přerovský Sean Avery.

Vyloučení v sérii (CEB–PRE)

1. utkání: 73 trestných minut (12:12, navíc Pšurný 5+20 minut OT)
2. utkání: 94 trestných minut (12:20, navíc Marek – Ferenc a Hořava všichni 10 minut OT)
3. utkání: 28 trestných minut (8:6)
4. utkání: 93 trestných minut (17:17, navíc Dostálek 5+20 minut OT)

České Budějovice celkem: 108 trestných minut (z toho 49 menších trestů)
Přerov celkem: 180 trestných minut (z toho 55 menších trestů)
Celkem rozdáno: 288 trestných minut (průměrně 72 trestných minut za zápas)

Nejvíce menších trestů:
České Budějovice: Petr Kolmann (8)
Přerov: Jiří Goiš (9)

Přerovský Jiří Goiš hraje často za hranicí pravidel. Má na kontě nejvíce přestupků ze všech

Čtvrtfinálový souboj v druhé nejvyšší soutěži mezi Přerovem a Českými Budějovicemi má grády. Padlo v ní už 109 trestů! A...

Z tábora Motoru

Jihočeši si vypracovali výbornou pozici – vedou 3:1 na zápasy a mají k dispocizi dokonce dva mečboly. S hrou, jakou předváděli v posledním duelu, by však neměli mít problém zakončit sérii na vlastním ledě. Svěřenci dua Bělohlav–Štrba hráli týmově a obětavě, díky čemuž získali cenné vítězství především v prvním utkání v MEO aréně. Na přerovském zimním stadionu inkasovali ve dvou zápasech jedinkrát, což je kromě skvělého výkonu gólmana Ondřeje Bláhy také zásluha kolektivního výkonu.

Účast v semifinále play-off WSM ligy už si pojistila Slavia, která vyřadila Prostějov v nejkratší možné době. Kromě Motoru má postup na dosah také jihlavská Dukla, která vede nad Havířovem 3:1 na zápasy. Senzace se může zrodit v sérii mezi Kladnem a Ústím nad Labem. Favorizovaní Rytíři prohrávají už 1:3! Pokud by ze všech sérii vyšly vítězně týmy, které momentálně vedou, byla by soupeřem Českých Budějovic pro semifinále pražská Slavia.