26.01.2016, Michal Heřman

V lednu doma Kadaň vždy bodovala. Přeruší sérii Jihočeši?

ČESKÉ BUDĚJOVICE — S pátým týmem WSM Ligy – SK Kadaň – se utká ČEZ Motor České Budějovice ve středu 27. ledna. Utkání se odehraje na ledě severočeského klubu a pro Budějovice bude důležité bodovat. Čelo ligy je našlapané a hodí se každý bod. První utkání v Kadani Motor prohrál. Zápas bude rozehrán v 18:00.

O soupeři – SK Kadaň

Možná malé překvapení ligy je kadaňský klub, který po 44 kolech je v tabulce na pátém místě za elitní čtveřicí Slavia Praha, Kladno, České Budějovice a Jihlava. Na čtvrtou jihlavskou Duklu ale Kadaň ztrácí propastných 10 bodů. Dívat se proto musí hlavně pod sebe, kde je situace hodně dramatická. Šestý Havířov má jen o bod méně, Prostějov na sedmém místě ztrácí na Kadaň dva body a osmý Přerov pak body tři. Až deváté Ústí nad Labem má velkou ztrátu - 10 bodů.

Kadaň prožívá v lednu povedené období hlavně na domácím stadionu, kde porazila Litoměřice 3:0, Šumperk 3:2 po prodloužení a Benátky nad Jizerou 4:2. V prodloužení pak Kadaň prohrála s Přerovem i Slavií Praha 3:4. Bodovala tak ve všech domácích zápasech. Venku pak Kadaň prohrála v Ústí nad Labem 0:2, v Kladně 1:6 a vyhrála v Prostějově 5:3.

Vzájemné zápasy

Všechny tři zápasy v letošní sezoně vyhrál domácí tým. V Budvar aréně skončily duely 3:2 a 4:2, v Kadani se pak domácí radovali z výhry 3:1.

Kadaň hrála ve 44. kole doma se Slavií a jak již bylo napsáno, prohrála v prodloužení 3:4. „Myslím si, že Budějovice budou hrát podobný hokej jako Slavia. Možná budou o trošku šikovnější. Hrají spolu dlouho, umějí si více vyhovět, takže do útoku budou lepší než Slavie. Uvidíme, ale určitě chceme vyhrát za tři body a uděláme pro to všechno,“ řekl pro klubový web po zatím posledním utkání útočník Martin Šťovíček.

44. kolo: Kadaň – Slavia 3:4p (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Šťovíček (Chrpa), 42. Vrána (Szathmáry, Novák), 57. Kadlec (Kverka, Sloboda) – 15. Bahenský (Hruška, Kašpařík), 16. Čermák, 46. Hruška (Krstev, Mikulík), 61. Robinson (Pavlin, Hruška)..

Sestava Kadaně: Čech (Dvořák) – Černý, Trefný, Drobný, Rohan, Szathmáry, Blaha, Novák – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Šťovíček, Chrpa – Koblasa, Vrána, Vaněk – Macháček.

45. kolo

HC Kadaň

ČEZ Motor České Budějovice

středa 27. ledna 2016, 18:00
Zimní stadion Kadaň

Z tábora Motoru

Návrat na druhé místo se podařil. Motor po výhře nad Ústím nad Labem a zaváhání Jihlavy je opět druhý, což je pozice, kterou ideálně potřebuje udržet pro play-off. Dukla ale ztrácí jen dva body a situace na čele soutěže je tak hodně vyrovnaná. Navíc na oba týmy začíná ze čtvrté pozice tlačit Slavia Praha. Nejlepším možným způsobem obrany je výhra v Kadani za tři body. Pokud by Motor zopakoval brankostroj s Ústím, výrazně by se přiblížil k hranici 10 000 gólů. Nyní má klub nastříleno 9 985 branek a k očekávané metě mu chybí 15 gólů.