14.08.2015, Filip Kortus

V první dni získali mladší dorostenci pouze bod

Velmi dobře rozehrané utkání měli mladší dorostenci s Hradcem Králové. Bohužel v poslední minutě soupeř vyrovnal a posléze ovládl samostatné nájezdy. Ve druhém zápasy svěřenci Romana Heindla těsně podlehli Plzni 1:2, takže po prvním dni mají na svém kontě pouze bod.

O pohár statutárního města Chomutov - 1. den

České Budějovice – Hradec Králové 1:2 po s.n. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Toman (Kubíček, Novák) – 45. Švajgr (Pokorný), rozhodující TS Pokorný.

Vyloučení: 2:1. Bez využití.

České Budějovice:

D. Svoboda – Novák, Škola, Doktor, Kubíček, J. Dvořák, Víta, Procházka, Stárek – Silný, Krcho, Vaculík, Egert, Houdek, Toman, Beránek, Fríd, Holý, Čížek, Grossman, Škvarek. Trenéři: Heindl a Caldr.

Hradec Králové:

Dvořák – Duben, Junek, Klodner, Krištof, Kynčl, Martinec, Řehák, Voňka, Hladík, Jakubec, Morong, Pokorný, Poppel, Růta, M. Síla, V. Síla, Soukup, Šlaicher, Vaňát, Brejcha.

Do prvního utkání vstoupili Jihočeši aktivně, svého soupeře přehrávali, z čehož vypramenila první branka do sítě Hradce. Posila Kubíček našel rozjetého Matěje Tomana, který se od mantinelu proháčkoval až před soupeřova brankáře a střelou mezi betony poslal svůj celek do vedení – 1:0. Utkání hrané na třikrát patnáct minut ve druhé třetině branku nepřineslo. Nejblíže vstřelení branky byl jeden z hráčů Motoru, ale po tlačenici v brankovišti Hradce nastřelil pouze tyč. Těžké chvilky prožil budějovický celek v 34. minutě. Hradečtí byli v brejku dva na jednoho, ale Svoboda výborně vypíchl soupeře puk. Minutu před koncem Hradec odvolal svého brankáře a při power play se prosadil Tomáš Švajgr – 1:1. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Východočeši. Bod navíc vystřelil Hradci Štěpán Pokorný.

České Budějovice – Plzeň 1:2 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Mužík (Matiášek, Kolda), 34. Lang (Hajšman) – 26. Doktor

Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1.

Dvořák – Novák, Škola, Doktor, Kubíček, J. Dvořák, Víta, Procházka, Stárek – Silný, Krcho, Vaculík, Egert, Houdek, Toman, Beránek, Fríd, Holý, Čížek, Grossman, Škvarek. Trenéři: Heindl a Caldr.

Plzeň:

Pilc – Kanák, Lokajíček, Houdek, Váchal, Šilhán, Matějček, Kovařík, Benetka, Hajšman, Hajžman, Hasman, Kolda, Matiášek, Lang, Mužík, Princ, Přikryl, Reisnecker, Staněk.

Ani druhé utkání nedopadlo pro Jihočechy dobře. V první patnáctiminutovce branka nepadla, největší příležitost měl bývalý písecký hráč Matiášek. V úvodní minutě druhé třetiny byl v úniku faulován plzeňský Matiášek a sudí nařídil trestné střílení. Brankář Dvořák soupeřova útočníka vychytal a udržel bezbrankový stav. Ten prolomil v početní výhodě Mužík – 0:1. O čtyři minuty později odešel na trestnou lavici plzeňský střelec první branky a Vojtěch Doktor střelou od modré vyrovnal – 1:1. Rozhodující branku vstřelil v 34. minutě Lang – 1:2. Do konce utkání si Jihočeši nedokázali vypracovat vážnější příležitost, takže v druhém utkání podlehli Plzni 1:2.