08.09.2014, Jaroslav Pešek

CEB - JIH 1:4 - Vstup do sezóny Motoru nevyšel

České Budějovice: Po druhé v krátké době zavítali na budějovický led hráči Dukly Jihlava. Tentokrát se však od začátku zápas vyvíjel úplně jinak než ve čtvrtek. Hosté byli aktivnější a měli i větší štěstí v zakončení. Naopak Jihočechům se příliš nedařilo, jediný gól domácího celku zaznamenal Michal Švihálek.

První třetinu začali lépe hosté, kteří jakoby chtěli odčinit nepodařené poslední kolo regionálního poháru. Naopak Motor hrál mnohem více staticky než v přípravných zápasech, z toho pramenilo i velmi malé množství střel na jihlavskou branku. Naopak Dukla šla v polovině první části do vedení, když Daniel Boháč chyboval v rozehrávce a Zdeněk Čáp neměl sebemenší problém svůj únik zakončit gólem. I ve zbytku třetiny byla lepší Jihlava a Kůdela se musel činit aby udržel šance svého týmu na vyrovnání.

Druhou třetinu začali domácí o poznání lépe. Na svého soupeře vlétli a brzy tak mohli slavit vyrovnání, když střelu Dana Růžičky dorazil za Kacetlova záda Michal Švihálek. Vstřelený gól však domácí znovu ukolébal a Jihlava měla opět navrch. Brzy tak opět strhla vedení na svou stranu. Jeden z obránců Motoru si nešťastně srazil nahození Adama Zemana do vlastní branky. Ve zbytku druhé části byla hra přece jen o něco vyrovnanější a Motor měl několik dobrých šancí na vstřelení gólu. Dokonce měl i možnost přesilové hry pět na tři, ve které střílel Josef Straka, a diváci už se zvedali radostí ze sedadel. Ke smůle domácích rozvlnil jen boční síť. Ke konci druhé dvacetiminutovky ještě vystrašil Kacetla svou bombou Tomáš Nouza, ale ani on neuspěl. Do šatny se tak šlo za stavu 1:2.

Třetí část nabídla celkově asi nejhezčí hokej. Nejprve mohl za domácí srovnat Michal Švihálek, jehož dorážka orazila pouze tyč. O chvíli později už se puk třepetal v brance. Hynek Kůdela vyrazil puk jen před sebe, kde už čekal úplně volný Miha Štebih, který bez problémů dorazil puk do branky. Po třetím jihlavském gólu se Motor trochu vzchopil a začal kousat. V zakončení však štěstí neměl. Nouza byl hned u dvou velkých šancí, ale ani jeho teč Robova nahození ani střela z pravého kruhu se neujala. Dobrou příležitost měl i Roman Vráblík, jehož střela prolétla jen několik centimetrů okolo Kacetlovy klece. Ani Dukla nebyla úplně bez šancí. Marek Melenovský se pět minut před koncem dral k dorážce, ale Kůdela svůj tým podržel. Ke konci zkoušel Motor ještě hru bez brankáře, ale ani ta žádoucí efekt nepřinesla. Růžičkova střela byla sice nepříjemná, ale trefila Kacetla pouze do masky. Nakonec ještě upravil výsledek střelou do prázdné brány Michal Důras. Zápas tak skončil porážkou domácích v poměru 1:4.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „Nehráli jsme to, co v posledních zápasech přípravy, kdy jsme bruslili, byli agresivní a tlačili se do brány. Nevím, jestli to bylo nervozitou z prvního utkání sezony, ale tohle skutečně nebyla naše hra. Za první třetinu jsme vystřelili dvakrát, to je šílené. Kdybychom za stavu 1:2 trefili prázdnou bránu, možná by se to odvíjelo jinak. Na kdyby se ale nehraje, Jihlava vyhrála zaslouženě.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak s tím, co se dělo na ledě. Klukům musím poděkovat. Proti utkání z minulého týdne, kdy jsme hráli opravdu špatně, byl náš vstup do dnešního duelu úplně jiný. Přesto jsme se nevyvarovali hloupých faulů, i když jsme věděli, že domácí mají dobré přesilovky. Až na pár laxností to kluci odehráli v defenzivě velice dobře.“