17.10.2002, Antonín Vansa

Hokejová horečka trvá, v pátek přicestuje Litvínov

HC České Budějovice pokračují v náročném programu. Zítra se na jejich led chystá celek, který momentálně okupuje 2.příčku extraligové tabulky, Chemopetrol Litvínov.
"Chemici" odstartovali sice sezónu famózně, ale poslední tři zápasy vyšli zcela naprázdno. Podíl na tom má i zatím nejproduktivnější útok Litvínova - trojice Klíma - Alinč - Klobouček, která bodovala naposledy v 8.kole v domácím utkání se Zlínem (4:1).

Naproti tomu jsou už budějovičtí čtyři utkání neporaženi a na jejich vítězství má veliký podíl brankář Hudáček. Ačkoliv se v průběhu sezony objevily diskuse o jeho aktuální formě, v zápase proti mistrovské Spartě se opět vytáhl a úspěšností 94% se výrazně podílel na bodovém zisku českobudějovického celku. Proto může zítra přitáhnout diváky i minisouboj dvou bránkářských osobností - Marka Pince, aktuálně druhého muže mezi brankáři a sedmého v hodnocení procentuální úspěšnosti - Vladimíra Hudáčka.

Statistiky obou brankářů

Marek Pinc 12 zápasů; 719 minut; 22 ink.gólů; průměr gólů na zápas - 1,84; úspěšnost 94,46%
Vladimír Hudáček 11 zápasů; 669 minut; 28 ink.gólů; průměr gólů na zápas - 2,51; úspěšnost 91,79%

Teprve samotné utkání ukáže, kdo bude mít z obou mužů s maskou navrch. Utkání začíná v Budvar aréně v 17:30 a lístky jsou stále k dostání v pokladnách, kde zítra začíná prodej vstupenek už od 13:00.