14.10.2002, Darek Štalmach, Michal Berg

Peter Bartoš byl za bod vděčný

O s t r a v a - Dva těžké zápasy ve dvou dnech, proložené cestou přes celou republiku, si českobudějovičtí hráči osladili přidáním pěti bodů na své konto. Po jednoznačném vítězství nad zakřiknutým Vsetínem vybojovali bod za remízu v Ostravě až dvě minuty před koncem.
Po celý zápas tahali hosté za kratší konec lana, jejich občasné výpady před Trvajovu branku řešil s přehledem ostravský brankář. „Přijeli jsme do Ostravy bránit, hrát co nejdéle na 0:0,“ vysvětloval po zápase taktiku Peter Bartoš, „jsme ve spodních patrech tabulky a proto potřebujeme každý bod.“

Toto předsevzetí vzalo za své po brance sedmnáctileté hvězdy domácích Olesze, který skóroval třikrát v posledních třech zápasech. Šimánek sice dokázal srovnat, ale zásluhou teče Aleše Padělka šli domácí opět do vedení. Budějovické zachránil až závěrečný nápor, hra bez brankáře a vyrovnání z hole Luboše Roba, u kterého byl také Peter Bartoš. Po buly střílel Milan Nedoma, ke sraženému puku se dostal Luboš Rob, dvakrát sice promáchl naprázdno, ale napotřetí už puk mířil za Trvajova záda. „Byl to domluvený signál,“ přiznal po zápase Peter Bartoš, „ale každá taková věc záleží na získání puku. My jsme buly vyhráli a Luboš měl dost času na dorážku. Do závěru jsme šli naplno, je dobře, že jsme se dokázali prosadit před brankou.“

Budějovicím vystřílel Rob dva body už v úterý na Slavii v prodloužení, v sobotní televizní dohrávce proti Vsetínu se o výhru 3:0 nejvíce zasloužil skvělý Hudáček. Peter Bartoš obrat ve vývoji sezóny kvituje. „Teď už se to pomalu zvedá, naše výhoda je v tom, že máme tři zápasy k dobru. Na začátku sezóny jsme prohráli první zápas a trošku se to s námi táhlo. Venku zatím podáváme lepší výkony než doma, ale snad už to bude lepší i po této stránce.“