MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.11.2022, Václav Kucul

Do Vánoc snad budu zpět v zápasech, doufá obránce Percy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - První zápas, první střídání a nic víc. Budějovický obránce Stuart Percy si v prvním zápase letošního ročníku extraligy na ledě třineckých Ocelářů přivodil nepříjemné zranění. Kanadský obránce už se ale dává dohromady a doufá, že se co nejdříve bude se svými spoluhráči opět prohánět po ledě.

Stuarte, hned v prvním zápase proti Třinci jste se zranil, co se tenkrát přihodilo?

V prvním střídaní jsem dostal ránu do hokejky a má ruka se dostala do nepřirozené polohy, bylo to nepříjemné.

Jak jste na tom teď a kdy byste mohl být zpět v zápasovém rytmu?

Mé zápěstí už je celkem v pořádku, nedávno jsem začal už nějaká bruslařská cvičení na ledě. Doufám, že do Vánoc se vrátím do zápasů. Bohužel je to zranění, které vyžaduje delší čas na uzdravení.

Jak si podle vás zatím Motor v probíhající sezoně vede?

Jako tým cítíme a víme, že můžeme podávat lepší výkony. Týmy jsou ale u sebe dost bodově natěsnané a zápasů zbývá ještě dost.

Do kádru přišli mladí obránci, Hovorka se Šedivým, jak si podle vás zatím počínají?

Do té doby, než jsem se zranil a viděl jsem Hovorku v trénincích a v zápasech během srpna a září, tak se mi líbil. Má více herních stylů, které může v zápasech praktikovat. Je chytrý a podle mě dobrý obránce pro náš tým. Co se týče Šedivého, když dostal příležitost a hrál, tak hrál dobře. Mohl by to být velice solidní obránce i směrem dopředu, až získá více zkušeností a bude mít větší minutáž.

Zápasy často sledujete z novinářské tribuny, jaké to pro vás je?

Dívat se na své spoluhráče z tribuny je nepříjemný pocit, utkání nemůžete nijak ovlivnit. Jsem si jistý, že každý hráč to má stejně, raději by hrál, než sledoval svůj tým pouze z tribuny.

Už ve čtvrtek vás na domácím ledě čeká lídr extraligy, pardubické Dynamo.

Zápas s Pardubicemi bude velmi těžký, ale doufám, že ho zvládneme. Budeme spoléhat na naše fanoušky, kteří jsou opravdu skvělí.

Motor v této sezoně v domácích zápasech ještě v základní hrací době neprohrál. Potvrzuje to fakt, že doma jste opravdu silní?

Ano, jsme. Doma hrajeme strašně rádi. Naši úžasní fanoušci nás vždycky skvěle podporují, a to nám v těžkých zápasech dodává energii a žene nás to dopředu. Pokaždé, když hrajeme v Budvar Areně se o ně můžeme opřít, dodávají nám sebevědomí.

Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...