MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.11.2022, Václav Kucul

Těší mě, že ze strany Motoru byl zájem, říká navrátilec Holec

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V loňském ročníku extraligy zažil s Motorem veliký úspěch, svými body v play-off dokázal přispět k postupu do semifinále a následnému zisku bronzových medailí. Od nové sezony ovšem Miroslav Holec nastupuje v Chance Lize za Třebíč, má ale i vyřízené střídavé starty do Motoru, kde to velmi dobře zná.

V Motoru máte vyřízené střídavé starty z Třebíče, jak hodnotíte tamní angažmá?

Nedařilo se mi úplně podle mých představ. Myslel jsem si, že na tom, co se týče bodování, budu lépe, ale bohužel. Sezona je ale dlouhá a pro mě osobně začíná až v play-off.

Jak se vám dařilo po té týmové stránce?

Po týmové stránce bych řekl, že je to výborné. Já tedy tabulku osobně moc nesleduji, ale jsme někde okolo druhého místa. Za mě super.

Jak velký rozdíl je mezi extraligou a Chance ligou?

Je tam rozdíl v kvalitě hráčů, v rychlosti a v přesnosti přihrávek. Největší rozdíl, myslím si, je v obráncích. V extralize jsou mnohem kvalitnější. V první lize se hodně bruslí, je tam spousta mladých kluků, kteří se chtějí dostat nahoru. Extraliga je více o systému, tam se více dodržují pravidla.

Napadlo by vás ještě po tom, co jste Motor na konci minulé sezony opustil, že byste si zahrál ještě v jeho dresu?

Asi moc ne. Ale když jsem se dozvěděl o těch střídavých startech, tak jsem byl samozřejmě moc rád, že tam nějaký zájem je.

Odehrál jste zatím jeden zápas v Olomouci, jak ho hodnotíte?

Nemůžu ho hodnotit pozitivně, bohužel. Prohráli jsme, je to škoda. Mně osobně se hrálo dobře. Ale jak jsem řekl, nevyhrálo se a tak nemůžu být spokojený.

V lajně jste hrál s Gulašem a Pechem, jak se vám s těmito borci hraje?

Hrál jsem s nimi už loni, takže jsem věděl, co od nich očekávat. Hrálo se mi dobře, nemohl jsem si na nic stěžovat. Oba jsou tahouni a lídři týmu.

Co říkáte na kabinu? Oproti loňsku se to hodně obměnilo.

Jsou tam kluci, které ještě osobně neznám. Loni byl z velké části jiný tým, ale kluci, kteří tam byli loni, jsou furt stejní (usmívá se). S některými se znám tedy velmi dobře, zbytek ale určitě poznám.

Když jsme se domlouvali na rozhovoru, zmínil jste, že studujete. Co konkrétně?

Dal jsem se na agronomickou fakultu v Brně, protože mě to baví. Kariéra se samozřejmě pomalu blíží ke konci a po ní bych chtěl dělat něco, co mě baví. Šel jsem to zkusit a buď to půjde nebo ne (usmívá se).

Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...