14.09.2022, Klub

Motor bude bojovat o trofej se jménem své legendy!

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Novinkou pro následující ročník je v Tipsport extralize i to, že už se nebude v základní části bojovat o pohár prezidenta Českého hokeje. Po převzetí nejvyšší soutěže pod křídla APK ponese tato trofej jméno asi největší legendy historie Motoru - Jaroslava Pouzara! Ten během 13 sezon v českobudějovickém A týmu nastřílel rekordních 300 branek, v jedné sezoně přitom dokázal dát i 42 gólů a vyhrát krále střelců celé ligy. V reprezentaci získal 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili z mistrovství světa, stříbro si přivezl z olympijských her, kde byl jednou i nejlepším střelcem, a druhé i třetí místo pak pomohl vybojovat na Kanadského poháru. V NHL pak hned třikrát získal slavný Stanley Cup a nesmazatelně se zapsal do historie světového hokeje. A co víc, po kariéře se stal úspěšným hokejovým činovníkem a v roce 1994 se stal vůbec prvním předsedou tehdy nově vytvořené Asociace profesionálních klubů (APK). A právě proto si ho asociace vybrala jako patrona trofeje pro nejlepší tým základní části extraligy. Tak doufejme, že se na trofeji v budoucnu objeví i jméno Motoru, jehož slávu Jaroslav Pouzar pomáhal šířit.