MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.08.2022, Pavel Mádl

Byly tam chyby. Nehráli jsme to, co jsme měli, je přesvědčený Roman Vráblík

Druhým soupeřem Motoru v rámci přípravných zápasů byli Rytíři z Kladna. Utkání se hrálo v Příbrami. Budějovičtí na svého soupeře už od začátku duelu nestačili. Po první třetině prohrávali 0:3 a po závěrečné siréně svítilo na časomíře skóre 2:7. Role kapitána se zmocnil obránce Roman Vráblík, který tak musel zkousnout vysokou porážku. Jedna asistence a dvě trefené tyče na výsledku téměř nic nezměnily.

Romane, tento zápas se tuze nepovedl. V čem byl neúspěch?
Bylo to hrozné. A to nejen proto, že jsme dostali sedm gólů, ale proto, že už od začátku zápasu to nebylo ono. V první třetině jsme nic nepředvedli, v té druhé tam byly nějaké záblesky, ale stále to bylo málo.

V první třetině jste třikrát inkasovali. Často jste ztráceli puky ve středním pásmu, z čehož se Kladno dostávalo často do brejků. Čím si to vysvětlujete?
Byly tam chyby. Nehráli jsme to, co jsme měli. Nebyli jsme na těch pozicích, na kterých jsme měli být a pak to vypadalo tak, jak to vypadalo.

V utkání jste nastoupil s céčkem na dresu. Cítil jste nějakou speciální zodpovědnost, byť je to pouze příprava?
Ani ne, ale už mám nějaký věk, takže bych měl podávat stabilní výkony. Dnes to na mně stálo, ale jako tým jsme toho moc nepředvedli.

Může za tímto výkonem stát značně obměněná sestava mladými hráči?
Na to se nemůžeme vymlouvat. Všichni ten systém znají, my jsme ho nedodrželi. A je jedno, jestli to jsou junioři nebo zkušenější hráči.

Jak se podle vás adaptují junioři, kteří naplno trénují s áčkem?
Je to pro ně něco jiného a musí se s tím vyrovnat. Každý si tím prošel. Záleží na každém, jak to zvládne.

Trefil jste dvakrát tyčku, gól z toho nebyl.
Bohužel tyčka není ani střela na bránu. To je, jako kdybychom nevystřelili.

Ve čtvrtek vás čeká Třebíč, která hraje Chance ligu. Jak k tomu budete přistupovat, když je to tým z nižší soutěže?
Na to nekoukáme, jestli je to tým o level níž, nebo výš. Musíme hrát svůj hokej, který chceme v sezoně hrát. Dodržovat pravidla, která jsme si stanovili. Je jedno, proti komu hrajeme.

Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...