MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.05.2022, Adam Černý

Jsem vděčný za tuhle příležitost, říká nová posila Mikuláš Hovorka

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Čas rychle plyne, úspěšná sezona je minulostí a nastal čas soustředit se na novou. Hokejisté českobudějovického Motoru odstartovali v pondělí přípravu na novou sezonu. Hned v úvodní den se na tréninku objevila posila z pražské Slavie, Mikuláš Hovorka.

Dvacetiletý vytáhlý obránce odehrál v dresu pražské Slavie v uplynulém ročníku svoji první plnohodnotnou sezonu mezi dospělými. V kádru sešívaného celku si dokázal vybudovat velmi důležitou pozici, patřil k důležitým hráčům v přesilovkách i v oslabeních. Svoji průlomovou sezonu navíc podtrhl dvaceti kanadskými body, když přispěl šesti brankami a čtrnácti asistencemi. Díky povedenému ročníku přišlo povýšení do nejvyšší soutěže, kterou si bez dvou centimetrů dvoumetrový obránce vyzkouší právě na jihu Čech.

Mikuláši, vítejte na jihu Čech. Jak se vůbec zrodil přesun do Českých Budějovic?
Soustředil jsem na svoji sezonu na Slavii. V lednu jsme poté začali s agentem řešit, jak to bude v příští sezoně. Měl jsem na stole pár nabídek, České Budějovice byly pro mě jednou z možností. Nakonec jsem se rozhodl, že to pro mě bude nejlepší volba. Dostanu příležitost v extralize, navíc v takovém klubu.

Co tedy rozhodlo pro českobudějovický celek?
Určitě hrál velkou roli zájem trenéra. Měl jsem možnost dokonce s panem Modrým mluvit, působilo to na mě velmi pozitivně. Zájem Českých Budějovic byl velký, to mě přesvědčilo.

Jak byste se charakterizoval pro fanoušky? Jakým jste hráčem?
Jsem obráncem do útoku i do obrany. Myslím si, že na to jak jsem vysoký, relativně dobře bruslím. Rád hraji na puku, nejsem takovým tím vysokým obráncem, který se chodí mlátit, to opravdu ne. Baví mě kombinační hokej, jsem typem hráče do útoku i oslabení, přesilovek. Tyhle všechny herní situace jsem loni hrával a myslím si, že jsem to nehrál špatně. Samozřejmě jdu do vyšší soutěže, nerad bych působil namyšleně. Budu se snažit pokračovat v tom co mi pomohlo na Slavii, poctivě makat na ledě i mimo led.

Jak již bylo zmíněno, na svůj věk máte výborné fyzické dispozice. Jak je to možné?
Je to prosté. Oba rodiče jsou volejbalisti, táta je ještě k tomu mohutný. Takže to mám po nich.

Bavili jste se už s trenérem o vaší roli v týmu?
Bude to záležet na mých výkonech. O roli v týmu jsme se ještě nebavili. Teďka se soustředím na suchou přípravu, vše je to o tom, jaké pak budu podávat výkony na ledě. Budu se snažit plnit tu roli, kterou od trenérů dostanu.

S jakými cíli vůbec vstupujete do nadcházející sezony?
Mým cílem je se dostat do základní sestavy a hrát pravidelně. Co se týče týmových cílů, tak po výborné uplynulé sezoně je těžké si dávat nějaké cíle. Budu se snažit být produktivní podobně jako na Slavii, čímž bych rád pomoci minimálně k zopakování úspěšné uplynulé sezony.

Hned v úvodní sezoně mezi dospělými jste se vypracoval v oporu defenzivy. Uplynulý ročník tedy asi nelze hodnotit jinak než kladně.
Určitě jsem byl spokojen. Dostal jsem hodně prostoru, za což jsem rád. Sezona se mi podařila, když na to zpětně koukám. Snažil jsem se makat celou sezonu, což přineslo své ovoce.

Sahali jste dokonce se Slavií po postupu přes favorizovaný Vsetín. Jak moc mrzelo těsné čtvrtfinálové vypadnutí?
Myslím si, že série se Vsetínem byla nejvyrovnanější z celého play-off Chance Ligy. V klíčových momentech měli možná i trochu štěstí. Rozhodl čtvrtý zápas na Slavii, kdy se šlo do prodloužení a mohli jsme to zlomit. Já jsem dokonce udělal takový faul nefaul, kdy jsme se před bránou strkali a vyloučili mě, a poté dal Vsetín gól. Prodloužení je už prostě loterie. U nich v rozhodujícím zápase jsme nezachytili začátek, pak už to bylo těžké. Vsetín byl silný tým, věděli jsme to, všichni věřili jim. Myslím si, že jsme je ale potrápili tak moc, že to ani nečekali.

Jste odchovancem Slavie. Jak moc těžko se z klubu odcházelo?
Na Slavii jsem byl v podstatě odmalička. Kromě dvou sezón, které jsem strávil v Mladé Boleslavi na hostování. Ke klubu jsem si samozřejmě vypracoval vztah. Mám ale nějaké své cíle. Věděl jsem tedy, že pokud se někam v hokeji budu chtít posunout, tak jednou budu muset ze Slavie odejít. Jsem určitě rád za tuhle příležitost a doufám, že se mi zde povede se chytit.

Přesunujete se na jih Čech i z hlediska bydlení, nebo budete dojíždět z Prahy?
Budu se do Českých Budějovic stěhovat, to by nešlo. Určitě budu jezdit do Prahy, ale většinu času budu trávit v Českých Budějovicích.

Motor je proslulý svými fanoušky. Jak se těšíte na atmosféru na stadionu?
Na to se nejde netěšit. Určitě se na kulisu v Budvar Aréně těším. Co jsem sledoval, tak v play-off byla atmosféra neskutečná. Těším se, až zažiji atmosféru na stadionu.

Sociální sítě

PAVEL NOVÁK se chce prosadit do farmářského týmu Minnesoty v AHL, odkud je to přece jen nejblíže k dosažení snu každého hokejisty...

50. narozeniny slaví bývalý útočník Filip Turek. V ČB 13 sezon, 532 zápasů, 153 gólů, 380 bodů, 33 +/- a 319 TM. Člen bronzového...

Po dlouhých letech se Lukáš Vopelka vrací do Motoru! Přečtěte si rozhovor s českobudějovickým rodákem??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

52. narozeniny včera oslavil bývalý legendární brankář a dnes prezident klubu Roman Turek. Všechno nej, Edo! ??