09.02.2021, Pavel Mádl

Je to náročná sezona, říká čerstvý třicátník David Gilbert

Motor v úterý těsně prohrál s Pardubicemi na domácím ledě 0:1 a po dvou venkovních zápasech, ve kterých získal čtyři body, tentokrát vyšel bodově naprázdno. Své čtvrté utkání v řadě po otřesu mozku sehrál kanadský útočník David Gilbert, který v úterý oslavil jubilejní 30. narozeniny.

Co byste řekl k dnešnímu zápasu?
Ani nevím, co říct. Prohráli jsme o gól. Náš brankář odvedl dobrou práci.

Sehráli jste v utkání pár přesilovek. Co chybělo k jejich proměnění?
Chybělo nám pořádné zakončení. Nevytvořili jsme si mnoho střeleckých příležitostí, takže na přesilovkách musíme zapracovat.

Odehrál jste čtvrtý zápas v řadě po otřesu mozku. Jak se nyní cítíte na ledě?
Cítím se dobře. Je to pro mě náročná sezona, ve které jsem si prošel pár zraněními, plus je tu ta situace ohledně COVIDU-19, takže tato sezona je opravdu náročná.

Bral jste tento zápas jako jeden z nejdůležitějších, kdy jste se mohli získanými body více přiblížit pozicím, které zaručují předkolo play-off?
Ne. Jdeme zápas od zápasu a chceme vyhrát. Moc se nám nedaří, bojujeme pro každý bod.

Teď bude následovat reprezentační přestávka. Využijete ji na maximální přípravu pro další utkání?
Bylo toho moc. Přestávku též využijeme k odpočinku, abychom nabrali síly a vrátili se silnější.

Dnes jste oslavil své 30. narozeniny. Očekáváte od spoluhráčů nějaký dárek?
Neočekávám žádný předmětný dárek. Těším se, že budu moci být se svými spoluhráči.