27.10.2023, Denisa Józsová

CEB - SPA 1:4 - Jihočeši nestačili na Spartu ani podruhé v sezóně

V posledním kole Motor konečně přerušil sérii těsný porážek, když si vyšlápl dokonce na vedoucí tým soutěže. Pardubice přitom na začátku třetí periody vedly o dvě branky, přesto Jihočeši brali dva body za výhru v prodloužení. Na tento výkon chtěli navázat i v dalším domácím zápase, tentokrát proti Spartě. Motor se dostal do vedení v oslabení zásluhou Adama Kubíka, jenže to bylo ze strany Budějovic vše. Poté se trefovali už jen Pražané, kteří si do hlavního města odvezli tři body za výhru 4:1.

Začátek utkání přinesl poměrně svižný hokej, který celkem záhy přinesl první početní výhodu, kterou si zahrála Sparta. Skóre se poprvé měnilo, větší radost z toho však měli domácí fanoušci, Motor se prosadil v oslabení! Skvělou práci odvedl Jan Ordoš, který táhl akci po pravé straně a bekhendovou žabičkou našel najíždějícího Adama Kubíka, který jen potvrdil svou formu z úvodu sezóny - 1:0. Nedlouho poté se však hostům povedlo srovnat, jen těsně po vypršení té samé přesilové hry. Po nahrávce Chlapíka se Janimu Lajunenovi povedlo prostřelit Hrachovinu mezi betony - 1:1. Pražané navíc obrátili skóre ve svůj prospěch. Krátce po ubráněné početní výhodě soupeře totiž našel Horák Davida Vitoucha, který tak hned odčinil své vyloučení a poslal svůj tým do vedení - 1:2. Sparta se prosadila v první části také v přesilové hře. Michal Kempný vypálil od modré, když toho jihočeský gólman moc neviděl, a poslal hosty do dvoubrankového vedení - 1:3. Tento stav vydržel až do sirény, a tak do šaten šli značně spokojenější sparťané.

Hned v úvodu mohly zahrozit České Budějovice, které po pár vteřinách dostaly možnost přesilové hry. Ty však zatím domácímu celkem úplně nejdou, což se potvrdilo a hosté se ubránili bez větších problémů. V polovině prostřední části byla k vidění další branka a vstřelili jí Pražané. Postaral se o ní Roman Horák, který našel místečko mezi betony jihočeského brankáře 1:4. Právě tento gól byl už pro Dominika Hrachovinu posledním v tomto duelu, když přenechal své místo Janu Strmeňovi. Jihočeši se nemohli dostat do žádné pořádné šance, takže ke snížení stavu nedošlo. Sparta tak vedla i po dvou třetinách, tentokrát už o tři góly.

Jihočeši se v poslední třetině ještě snažili se zápasem něco udělat, když třeba Gulaši vyslal projektil z první, ale Kořenář jej našel v lapačce. Na druhé straně se následně do přečíslení dva na jednoho hnali sparťané, ale Mikliš nedokázal překonat budějovického brankáře. Do velké šance na domácí straně se znovu dostala dvojice Ordoš - Kubík, tentokrát zakončoval prvně jmenovaný, jenže úspěšný nebyl. Motor mohl zápas ještě trochu zdramatizovat v početní výhodě. To se nepovedlo. Lukáš Pech poté ještě orazítkoval tyč, ale ze strany domácího týmu to bylo dnes vše. Pražané tak v Budvar aréně vyhráli 4:1 a odvezli si zasloužené tři body.

Ladislav Čihák (Motor): „Z naší strany jsme za šedesát minut podali špatný výkon. Špatně jsme vstoupili do utkání, všude jsme byli poslední, nevyhrávali jsme osobní souboje. S velkým štěstím jsme dali gól na 1:0. Místo toho, aby nás to nakoplo, tak nás to úplně vypnulo. Vzápětí jsme inkasovali jeden gól, druhý gól. Poté už do konce zápasu dominovalo jedno mužstvo. Sparta dneska zaslouženě vyhrála. Jednoznačně byla ve všem dominantní – v soubojích bez kotouče, s kotoučem. Nám nešlo vůbec nic.“

Pavel Gross (Sparta): „Jsme moc rádi, že jsme tady dneska vyhráli. Ten začátek byl velmi dobrý vzhledem k tomu, co jsme si před zápasem řekli. Věděli jsme, že Budějovice odehrály velice dobrý zápas proti Pardubicím. Hráli jsme tak, jak jsme potřebovali. Pomohlo nám, že jsme ještě stihli vyrovnat v té přesilovce, ve které jsme inkasovali. Rychle jsme dali na 2:1. Celkově si myslím, že to bylo dobré, Budějovice mají dobrý mančaft. Na konci měl soupeř pár dobrých šancí, ale Pepa dneska chytal dobře a jsme rádi za tři body, protože jsme porazili silné mužstvo.“