09.03.2024, Michal Špírek, Petr Komárek

Juniorka si odvezla z Přerova výhru a poslala ho v tabulce za sebe!

Výborně! Junioři Motoru potřebovali v Přerově vyhrát, aby opustili poslední příčku. A to se jim po výsledku 4:2 povedlo. Třemi kanadskými body přispěli k úspěchu Štěpán Hoch a Radek Tomas. Ve skupině o záchranu čekají na juniorku ještě čtyři zápasy. V tom nejbližším Motor vyzve doma ve čtvrtek Olomouc.

Hosté začali aktivněji a brzy se radovali z gólu, blízko stojící rozhodčí však puk za brankovou čárou neviděl. Na druhé straně měl velkou šanci volný Švejda, jenže křížnou střelou minul. Motor měl poté více ze hry a 45 sekund před přestávkou šel do vedení. Z pravé strany to zkusil Michal Kusak a klečícímu Žurkovi puk propadl do brány.

Přerov odpověděl v čase 21:15 – Radim Hradil mířil mezi betony, Mařík kotouč neudržel a domácí útočník ho z brankoviště dorazil do sítě. Jenže na konci druhé třetiny Zubři chybovali u zadního mantinelu v obranném pásmu a Štěpán Hoch je přesnou střelou z pravého kruhu do horního rohu branky potrestal.

Zkraje závěrečné desetiminutovky bylo s Hanáky ještě hůře. Tomas při protiútoku našel najetého Štěpána Hocha, jenž tečoval puk za Žurkova záda a připsal si druhý gól v utkání. V 56. minutě měl snadnou práci Radek Tomas, v přesilovce mu stačilo z bezprostřední blízkosti trefit prázdnou část domácí branky. Přerov už skóre pouze zkorigoval, Radim Hradil jel trestné střílení a našel volné místo Maříkovými betony.

Zdeněk Kutlák (trenér): "Zápas pro nás začal velmi dobře, v první třetině jsme si vytvořili gólové šance, ale dokázali jsme proměnit jen jednu. Druhá třetina pro nás nezačala úplně dobře, kdy jsme hned ve druhé minutě inkasovali. Za třetí třetinu ale celý tým zaslouží pochvalu. Zodpovědným výkonem jsme si došli pro vítězství."