04.01.2024, Michal Špírek, Petr Komárek

Junioři v Přerově ukořistili první body do tabulky

Juniorka Motoru vstoupila do utkání v Přerově s novým trenérským vedením. Kouč David Vrbata s kolegy nakonec dovedl tým k prvnímu vítězství v nadstavbě, hosté vyhráli 3:2 po prodloužení. Dva góly v zápase vstřelil Richard Pitel.

V první třetině si ani jeden tým nevytvořil téměř žádnou vyloženou šanci. Výjimkou byl únik domácího Hanáka, který betony zastavil Mařík. Hosté pak nevyužili dvě přesilovky, Kříž minul místo u vzdálenější tyče a proti Sochorovi zasáhl Žurek.

Skóre mohl ve 25. minutě otevřít v přesilovce Lev, Žurek jej ale zblízka vychytal. Během početní výhody Přerova pak vypálil Kolařík, nicméně Mařík se stačil včas přesunout k pravé tyči. Druhý samostatný únik v utkání následně neproměnil Hanák a gólem neskončily ani slibné možnosti hostujícího Sochora a obránce Zubrů Pekra.

Góly začaly padat až s třetí třetinou. Půl minuty po jejím začátku poslal Motor do vedení kapitán Richard Pitel, jehož pokus Žurkovi prošel do sítě. V čase 43:33 navíc s pomocí horní tyče skóroval z levého kruhu Štěpán Hoch a Jihočeši směřovali za prvními třemi body v nadstavbě.

Zubři ale zápas nevzdali. Deset minut před koncem snížil po kličce do bekhendu Petr Švejda, kterého za obranou našel Mašek. Minutu a půl před vypršením normální hrací doby se pak Hanákům podařilo vyrovnat. Střela Tobiáše Kuchty po otočce z hranice pravého kruhu se zastavila až v Maříkově v brance.

Duel tak dospěl do prodloužení. V něm měly více ze hry České Budějovice a v čase 62:24 jim zařídil druhý bod Richard Pitel. Ten při přečíslení dvou proti jednomu dostal přihrávku od Kusaka, zavěsil pod horní tyč domácí branky a připsal si druhou trefu v zápase.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): "Dlouho to bylo 0:0. Řekl bych, že soupeř byl pod vlivem minulých výsledků dozadu opatrnější a důslednější. Nepovedl se nám vstup do třetí třetiny, naštěstí se nám v závěru podařilo alespoň srovnat. Před prodloužením jsme si mysleli, že bychom utkání mohli překlopit na svou stranu. Bohužel se nám to ale nepodařilo.

David Vrbata (HC Motor České Budějovice): "Nebylo to pro nás jednoduché utkání. Dvě třetiny byly hodně defenzivní z obou stran. Ve třetí třetině jsme dali rychlé dva góly, ale domácí to nezabalili. Hráli velice slušně a na konci se jim podařilo vstřelit branku na 2:2. Jsem rád, že pak jsme to zase nezabalili my a v prodloužení jsme dali rozhodující gól. V tuto chvíli jsou to pro nás zlaté dva body a budeme pokračovat dál."