03.08.2017, Denisa Józsová

JUN: CEB - PIS 1:5 - Junioři nestačili na písecké áčko

První domácí přátelské utkání odehráli budějovičtí junioři. Soupeřem byl tým z Písku, který přijel s áčkem. Hostující tým se brzy dostal do vedení, které až do konce zápasu navyšoval. O jediný zásah domácího týmu se postaral Prášek po pěkné souhře s Brabcem. Jestli juniorce něco v zápase nešlo, byly to přesilové hry, ve kterých dokonce jednou inkasovala.

Úvod utkání se domácímu týmu dvakrát nepovedl a již ve druhé minutě prohrával o gól. Skalovu střelu sice ještě Němec dokázal vyrazit, ale na dorážku Lukáše Drdy byl krátký. Jestli něco hráčům Motoru v zápase nešlo, byly to přesilovky. Místo toho, aby skórovali, gól obdrželi. Dudáčka obral o puk na modré Josef Urbanec, jenž se dostal do samostatného úniku a gólmana překonal střelou mezi nohy. V první třetině si Budějovičtí nepřipsali žádnou větší šanci a do kabin šli s mankem dvou gólů.

V úvodu druhé části si tým z Českých Budějovic opět zahrál přesilovky, ale znovu je nevyužil. Tak přišel trest v podobě inkasování. Písek si vytvořil tlak v útočné třetině. Hřebíčkovu střelu sice ještě Němec vykopl, jenže nejrychleji u puku byl David Ciboch, který bez problémů zakončil. Každopádně domácí tento gól paradoxně nakopl a přišlo snížení stavu na 1:3. Do úniku dva na jednoho se dostali Brabec s Lukášem Práškem a druhý jmenovaný měl jednoduchou práci s pukem, který bezpečně poslal do sítě. Krátce po gólu také přišlo střídání brankářů na budějovické straně a do branky se postavil Březina. Přesto Písek stihl vstřelit ještě jeden gól do konce třetiny, když využil přesilovou hru. Nádhernou kombinaci, kdy šel puk z hole na hůl, zakončoval František Bárta. Do šaten tak šli Písečtí lepší o tři góly.

Do třetí části nastoupil Písek s výměnou gólmanů a do branky se postavil Kříž. Poslední třetina utkání nebyla moc záživná. O trochu více ze hry měl domácí tým, ale branku vstřelit nedokázal, naopak inkasoval. Na konci pohledné akce stál Marek Homolka, který dal výsledku utkání konečnou podobu.