20.01.2024, Roman Kokoš

DOR: CEB - PRE 4:3sn - Motor rozhodl v nájezdech

Den po vítězném zápasu proti Pardubicím přivítali českobudějovičtí dorostenci svoje vrstevníky z Přerova. Důležitý souboj proti tabulkovému sousedovi zvládli a připsali si druhé vítězství v řadě. Rozhodly o něm samostatné nájezdy, ve kterých uspěli T. Přibyl, Koníř a N. Mařík.

V úvodních minutách byl ve větším vytížení domácí brankář Jelínek. Vedle střeleckých pokusů se ve hře objevovaly i osobní souboje. Přerovští hokejisté pak dostali při vyloučení domácích dvě dobré příležitosti dostat se do vedení. Z jejich pohledu se za povedenější dá označit ta první. Ke změně stavu však během prvních dvaceti minut nedošlo ani na jedné straně.

Do druhé třetiny nastoupil Motor s větším úsilím, které bylo patrné od prvního střídání. Zanedlouho přišla i první branka zápasu. Skóre otevřel Lev po nahrávce Hečka. Následovala povedená pasáž, kde si domácí začali tvořit příležitosti. Tu zastavilo až další vyloučení, tentokrát za vyhození puku z obranného pásma. Jihočechům se nadále dařilo bránit svůj náskok i v oslabení. Několik minut po odehrání poloviny zápasu mohl Lev po skvělé individuální akci přidat druhý gól. Hostující brankář Trnka byl proti. Uběhlo však jen několik desítek sekun a mezi střelce se šťastnou ranou zapsal domácí Koníř. Další neproměněná šance o minutu později mohla Motor mrzet. Na druhé straně na rozdíl jednoho gólu snížil Miklas, kterého zpoza branky přesně našel Mátl. Zubři se tak před koncem druhé třetiny dostali na těsný kontakt.

O jak důležitý gól se jednalo, naznačil hned úvod poslední třetiny. V něm se přesnou ranou trefil Koudela. Domácí se sice mohli zlobit na situaci, která tomu předcházela, gól však zůstal v platnosti. Rozhodčí navíc vylučovali za nesportovní chování. Tato situace orámovala nejvypjatější část utkání. Netrvala ovšem příliš dlouho. K tomu přispěl hlavně domácí útočník T. Přibyl, jenž se prosadil po samostatné akci. Napodobit ho mohl N. Mařík, ale radost mu překazil spolehlivý Trnka. Motor se pak dopustil dvou faulů ve stejném čase, čímž Přerovu nabídl skvělou možnost se znovu dorovnat. Nezpochybnitelnou výhodu dvou mužů chytře využil Mátl dorážkou Mozrovy nepřesné střely. Vyrovnané utkání pomalu mířilo do prodloužení.

V něm měli největší příležitosti domácí hokejisté. Včetně samostatného nájezdu, který domácí kapitán Lev neproměnil. Po uplynutí nastaveného času, tak dostali v nájezdech šanci i jiní. A byli úspěšní. Za Motor se nejprve prosadili T. Přibyl a Koníř. Brankář Jelínek na druhé straně neinkasoval ani jednou. Z cenného vítězství 4:3sn se tak po poslední Maříkově trefě mohl radovat se svými spoluhráči.

Radim Skuhrovec(trenér Motoru): "Bylo to pro nás důležité utkání. Od začátku do konce pracovali všichni kluci na plné pecky a šli si za vítězstvím. I když se nám bohužel nepovedlo vyhrát za tři body. Ale nic nás nezabrzdilo, v prodloužení jsme si vytvořili několik šancí, nakonec se podařilo zvítězit na nájezdy."