09.12.2023, Michal Špírek, Daniel Fekets

JUN: OLO - CEB 5:2 - Motor dojel na neproměňování šancí

Po neúspěchu v prvním kole nadstavby se juniorům nezadařilo ani v Olomouci. Hosté sice šli do vedení, ale Olomoučtí pak vývoj otočili. V prvním vzájemném měření sezóny tak byli úspěšnější Moravané.

Úvod utkání byl z obou stran velice opatrný, avšak kohouti trávili více času v útočné třetině. Prosadit se mohli při vyloučení Lukáše, jenže přesilovkový gól nevstřelili. Ve 13. minutě se do kvalitní pozice proháčkoval Tomeček, kterého ovšem vychytal hostující gólman Mařík. V čase 14:10 se do vedení dostal Motor. Richard Pitel si vzal na svou čepel kotouč, objel bránu a následně přesně zamířil do spodních pater svatyně.

Ve druhé třetině se Hanáci zvedli. Ve 27. minutě se hned dvakrát dostali do přečíslení, avšak ani jednou svou možnost nevyřešili dobře. Při vyloučení Humeníka v polovině řádné hrací doby bylo srovnáno. Sedláček vybídl na pravém kruhu Michala Tomečka, jenž přesnou ranou z první nedal českobudějovickému brankáři šanci. Na druhé straně mohl odpovědět Petrásek, jeho bekhendové zakončení ale přesné nebylo. Po šancích na obou stranách bylo v čase 36:26 nařízeno trestné střílení. Ke kotouči se postavil faulovaný Jakub Koudelný, který přesnou střelou překonal Maříka. Po čtyřiceti minutách tedy Mora vedla 2:1.

Ve třetím dějství jako první zahrozil Bošek, který svůj únik nedotáhl. Vzápětí mohly trestat České Budějovice, když se hned dva hráči objevili před Frgálem, ten ale pravým betonem stačil zasáhnout. Další možnost na srovnání měl Kotous, jehož projektil byl sražen nad horní tyč. V okamžiku, kdy to vypadalo, že se hosté postupně zvedají, udeřil David Pastrnek. Olomoucký útočník si udělal prostor před bránou a kotouč pohotově zametl pod brankáře Maříka. O chvíli později ale Motor snížil, po vyhraném buly Pitela se prudkou střelou prosadil Adam Sochor. Olomouc musela dávat pozor, neboť šanci na vyrovnání měl hned vzápětí Aulický, brankář Frgál ale vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok. V 56. minutě museli kohouti přečkat těžké chvíle při vyloučení Neorala, hned tři rány hostujícího celku od modré čáry ale dokázali srdnatě zablokovat. Za svou obětavost byla Mora odměněna v čase 57:26, kdy se ve zkrácené přesilovce prosadil podruhé v utkání Michal Tomeček. V úplném závěru hostující trenér Skuhrovec odvolal brankáře, pátý gól ale do prázdné branky přidal Ondřej Šotkovský. Olomoucká juniorka vyhrála po zápasech s Třincem a Pardubicemi třetí utkání za sebou. To Motor nevstoupil do nadstavby a podruhé padl.

Radim Skuhrovec (trenér Motoru): "Z naší strany to byl zlepšený výkon. Oproti poslednímu utkání jsme měli i trochu větší tlak do branky, ale bohužel nás zradila střelba. Nejsme schopní dát góly z vyložených šancí, zatímco soupeř nás z podobných šancí bohužel potrestal."