09.09.2023, Adam Pavlíček

JUN: Motor v těsném závěru na Spartu nestačil

Junioři chtěli získat další výhru a navázat na dobrý vstup do sezony. Proti pražské Spartě ale museli celý zápas dotahovat, do vedení se nakonec ani jednou nedostali. V těsném závěru pak neproměnili dvě přesilové hry, ani tu šest na čtyři, když brankář Mařík zamířil na střídačku. Jihočechy srazil především třígólový Jakub Žmoula.

Sparta se v úvodních minutách držela na kotouči a snažila se o úspěšný vstup do utkání. Párkrát se do útoku dostali i domácí, první branku jsme ale nakonec viděli na opačné straně. Jakub Tůma objel českobudějovickou svatyni, podržel si kotouč na holi a následně ho poslal před brankoviště, kde hůl přesně nastavil Jakub Žmola. Domácí pak byli o něco aktivnější a snažili se o rychlou odpověď, Jihočeši také hrozili z přečíslení. Cestu k prvnímu gólu však našli až v přesilové hře. Marcel Kříž stál tam, kde bylo potřeba, a z hranice brankoviště trefil kotouč do odkryté klece. Do konce třetiny zbývalo pět minut a Pražané měli kotouč ve své moci o něco častěji. Nedařilo se jim ale najít prostor pro střelu, která by Maříka v domácí svatyni ohrozila. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Vstup do prostředního dějství patřil Spartě. Hamršmíd udržel kotouč při souboji u mantinelu, aby ho poslal přesně na před branku sjíždějícího Marka Daníčka, který z první trefil přesně - 1:2. Pro domácí mohlo být ještě hůře, přišlo totiž vyloučení z jejich řad a skvělá pasáž Pražanů, kteří i po uplynutí přesilovky měli více ze hry a vytvořili si několikrát solidní útočný tlak. Na domácí obranu a Maříka přesto nakonec nevyzráli. S blížícím se koncem periody se role prostřídaly a dobré příležitosti zapsal i Motor. Jednu z nich využil v nabídnuté přesilové hře, kdy přihrávku na kruh dostal Adam Sochor, který trefil na centimetr přesně do horního růžku. Už to vypadalo, že třetina skončí, jenže jedenáct sekund před koncem Sparta bleskově zareagovala a zařídila domácím studenou sprchu. Fábry si sjížděl přesně před branku a dostal podobnou branku jako na začátku třetiny, kotouč z první přesně umístil Jakub Žmola - 2:3.

Hostující tým se dostal do tempa hned zkraje třetiny, když si vybojoval přesilovou hru. V ní sice Sparta neskórovala, ale nastolila útočný tlak a ve 46. minutě udělala důležitý krok k vítězství. Tomáš Holeček sehrál rychlý protiútok se spoluhráčem parádně a vrácený kotouč před branku umístil přesně do branky - 2:4. O něco více ze hry pak měli právě Pražané, s blížícím se koncem utkání ale zabrali i Jihočeši. Ti proměnili již třetí přesilovou hru v utkání! Vojtěch Aulický byl pohotový na brankovišti a z dorážky se nezmýlil. Bylo to tak o jednu branku. Navíc Motor dostal v posledních okamžicích zápasu dvě možnosti přesilové hry! Čtvrtou už ale nakonec neproměnil, a navíc inkasoval do odkryté klece po trefě Jakuba Žmouly přes celé hřitě. Zmíněný střelec tak zapsal v utkání hattrick.

Radim Skuhrovec (České Budějovice): Se soupeřem jsme stále celý zápas prohrávali o branku. Když se nám podařilo srovnat na 2:2, inkasovali jsme pár sekund před koncem třetiny... Ale nesložili jsme zbraně a dostali jsme utkání zpět do situace, kdy jsme prohrávali pouze o gól. Na konci jsme sáhli k odvolání brankáře, ale štěstí se nepřiklonilo k nám, ale soupeři. Myslím, že Sparta vyhrála zaslouženě. Musím ale ocenit naší hru, která už se blížila opravdu k velmi dobrému juniorskému výkonu. To především díky energickému a bruslivému pojetí hry. Takhle myslím, že bychom měli utkání odehrávat - tlak do brány, hodně soubojů. Určitě je ale i co zlepšovat. Gratulujeme soupeři, ale věřím, že za svůj výkon se stydět vůbec nemusíme.