16.02.2012, Jakub Musil

JUN: CEB - MBL - 2:3 - Ani mohutný finiš na body nestačil

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - V prvním utkání po reprezentační pauze se na českobudějovickém ledě představil juniorský celek z Mladé Boleslavi. Budějovičtí šli do zápasu s cílem bodovat a zvýšit tak své šance na účast v play-off. Hosté však celý zápas tahali za delší konec provazu a ani dvě branky budějovického obránce Jana Předoty a mohutný finiš domácího celku na body nestačily.

Českobudějovičtí mladící stále živí teoretickou šanci na play-off. K tomu, aby se probojovali do vyřazovací části soutěže, ale potřebují body a ty se nezískávají snadno. Prvním soupeřem po reprezentační pauze byla Mladá Boleslav, která boj o play-off také myslí vážně, a tak utkání slibovalo vyrovnaný hokej. Aktivněji začali hosté, a když jim v 5. minutě dva fauly domácích nabídly přesilovou hru pěti proti třem, na nic nečekali a skóre otevřel Václav Jankovský střelou z mezikruží. Domácí se pak stále dostávali pod tlak a jen se štěstím odolávali náporu Bruslařů z Boleslavi. Šanci vyrovnat utkání jim nabídla až 12. minuta, kdy na trestnou lavici usedli hned dva hostující hráči. Usadit v útočném pásmu se domácím sice podařilo, překonat hostujícího gólmana však nikoliv. Boleslavští si pak vytvořili několik šancí a domácí mohli děkovat Bláhovi v brance, že do šaten odcházeli pouze za stavu 0:1.

Druhá třetina nezačala pro Jihočechy o nic lépe, než skončila ta první. Po třech minutách se totiž dokázal prosadit Piškor a hosté tak odskočili již na rozdíl dvou branek. To domácí poněkud zaskočilo a dlouhou dobu se nemohli dostat z náporu boleslavského celku. „Takhle to nenechám“ řekl si patrně Jan Předota, vzal kotouč na svou hůl, obtočil se kolem branky a zasunul ho pod Sejpalovy betony. Snížení Budějovické nabudilo a začali tak hrát aktivněji, což nutilo hosty k faulům. K vidění tak bylo několik přesilových her, které však domácí využít nedokázali.

Ve třetí třetině začali domácí hýřit aktivitou a bylo vidět, že chtějí výsledek zápasu zvrátit na svou stranu. Jejich úsilí jim však komplikovala zbytečná vyloučení a následná hra v oslabení. Svěřenci trenéra Koldy, však dokazovali, že ani menší počet hráčů na hřišti nemusí být překážkou a i ve vlastním oslabení se hrnuli do útoku a dokázali si vytvořit několik zajímavých šancí. Vyrovnat se však stále nedařilo. Naopak. V 57. minutě projel po křídle hostující Pešut a umístil kotouč nad rameno Bláhy. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Domácí hráči ale byli jiného mínění. Dvě minuty před koncem třetí třetiny si budějovický trenér vyžádal oddechový čas a odvolal brankáře. Vyplatilo se! Hned po buly se podruhé v zápase prosadil obránce Jan Předota, jeho tečovaná střela přeletěla brankáře Sejpala a bylo zaděláno na drama. Bláha zůstal na střídačce a domácí se pokusili o zázrak. Ten se ale nekonal. Ještě vteřinu před koncem zápasu se před brankou objevil osamocený Seidl, ale na Sejpala vyzrát nedokázal. Boleslavští si tak odvážejí tři body a Jihočechům se naděje na play-off opět vzdaluje.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Zápas se mi ani nechce hodnotit. Odehráli jsme velice špatné utkání. První třetina neměla z naší strany s hokejem nic společného. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, ve třetí jsme se snažili zabojovat, ale sami jsme se dostávali z tempa zbytečnými vyloučeními. Třetí gól, který jsme inkasovali po naší špatné rozehrávce, asi rozhodl. I když jsme se v závěru ještě o něco pokusili, tak z naší strany to dnes byla bída.