01.03.2018, Aleš Skok

JUN: CEB - KOM 2:4 - Vyrovnaný duel s Kometou body nepřinesl

Byl to vyrovnaný zápas. A to už od úvodních minut. Motor se dokonce dvakrát dostal proti Kometě do vedení, ale ani jednou ho neudržel. Rozhodující byla závěrečná část, ve které Brno využilo přesilovou hru a poprvé v zápase šlo do vedení. To nakonec ještě navýšilo. České Budějovice si tak v Budvar aréně po porážce 2:4 nepřipsaly ani bod.

Úvodních několik minut zápasu nepřineslo žádnou velkou šanci. Až v sedmé minutě poprvé zahrozila Kometa. Hosté jeli tři na dva, vykombinovali domácí obranu a bylo to dva na nula. Jenže Brňané už byli příliš blízko a navíc Březina předvedl kvalitní zákrok. Skóre se tak neměnilo. I v další šanci byli Jihomoravané. Havránek z levé strany trefil tyč. Až ve dvanácté minutě zahrozil Motor. Káník jel tísněn jedním obráncem vstříc Holíkovi. Jeho bekhendový pokus ale gólman Komety pokryl. O necelou minutu později už se ale domácí radovali z branky. Bláha v signalizované výhodě vypálil od modré a před brankou tečoval přesně do šibenice Jonáš Kronu, který tak vstřelil první branku zápasu.

Hned na začátku prostřední části trefil Káník v přesilové hře tyč. Poté ale mohlo být vyrovnáno. Rákosník udělal chybu v rozehrávce, puk se dostal ke Gajarskému, který se snažil vykoupat Březinu. Už ho měl položeného, ale českobudějovický gólman neskutečně vytáhl levý beton a zabránil touši v cestě do branky. Jenže z následující situace už Jihočeši inkasovali. Po další chybě v obranném pásmu našel Horký Tomáše Mlynáře, jenž přízemní střelou prostřelil Březinu. O sedmdesát tři sekund později svěřenci trenéra Martina Štrby opět vedli. Rozehrávku Brna vystihl Jan Bárta a forhendovým blafákem nedal Holíkovi šanci. Jenže Kometa se také krátce na to radovala. Březina si vybral obrovský kopec smůly, když si nahození Radima Ferdy sám srazil do branky. Přesto tým z jihočeské metropole mohl jít ještě ve druhé třetině do vedení. Stoprocentní šanci měl v přesilové hře Toman, který byl úplně sám mezi kruhy, ale trefil pouze hruď brněnského gólmana. Poslední velkou šanci ve druhé dvacetiminutovce měl Beránek, který se řítil sám ze strany na Šindelku. Udělal mu bekhendový blafák, ale v pádu nedokázal trefil odkrytou branku.

V závěrečné třetině se hosté poprvé mohli radovat z vedení. Doznívající přesilovku pět na tři využil po pěkném pasu Luboš Horký. Tentýž hráč mohl navýšit skóre v padesáté minutě, když předvedl krásnou individuální akci, při které prošel přes celé hřiště a zastavit ho musel až výborně chytající Březina. Další gól tak přišel až v 58. minutě. Kometa využila špatného střídání Českých Budějovic a ujela ve dvou hráčích proti jednomu. Puk měl na hokejce Střondala, který ho předložil Tomáši Havránkovi a ten krásnou kličkou nedal domácímu gólmanovi šanci. Motor to zkoušel v závěru ještě se šesti hráči v poli, ale ani tak neuspěl a připisuje si porážku 2:4.

Martin Štrba (trenér HC Motor České Budějovice): Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nebodovali. I když Brno tu mělo asi to nejsilnější, co mohlo mít. Přesto si myslím, že jsme zápas mohli zvládnout a mohli jsme bodovat. Je to škoda. Jednu věc si ale neodpustím - výkon Kachyni. To, jak k tomu přistupuje, to je něco neomluvitelného. Bohužel to nebyl jenom dnešní zápas. Míval dříve o něco lepší výkony. Dnes to ale bylo trestuhodné. Hráč prvního A-týmu by měl být opora a měl by být v juniorech rozdílový. Bohužel to nenaplňuje. Dneska z něj jsem obrovsky zklamán.

Jan Zachrla (trenér HC Kometa Brno): Dnes to pro nás byl hrozně složitý zápas. Sešli jsme se v opravdu dobré sestavě, kde ta kvalita je a musí být. Ale pořád je to hodně silové. Měli jsme za sebou dva tréninky, takže herně to bylo těžší. Na druhou stranu bylo vidět, že kluci měli chuť a snahu a nakonec jsme za tím vítězstvím došli. Důležitým aspektem byla využitá přesilovka na začátku třetí třetiny. Navíc jsme potom využili chybu soupeře, zatímco soupeř ty možnosti také měl, ale nepotrestal je. To byla alfa a omega dnešního zápasu.