17.08.2017, Marek Baloun

JUN: CEB - DSC 5:6sn - Budějovické derby nakonec urvali hosté

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Budějovické derby zpočátku zvládali lépe hosté, kteří postupně Motoru odskočili až na stav 0:4. Domácí se ale nedali, dvakrát srovnali stav utkání a vynutili si až samostatné nájezdy, kde ale neustáli nezastavitelné duo Roman Šulčík-Petr Šulčík a první ze dvou vzájemných utkání prohráli.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří měli zpočátku převahu a snažili se zamykat domácí v jejich obranné třetině. Hráči Motoru se ale nedali, zatáhli hru dozadu a vyčkávali na správný moment pro brejk. Prvního gólu se ale přesto dočkal David Servis, když Petr šulčík přesnou přihrávkou našel kapitána Romana Šulčíka, který našel skulinku mezi Březinovo betony. Motor si druhou polovinu začal vytvářet tlak a David Servis měl problém získat převahu i během početních výhod, domácí ale začala pronásledovat vyloučení a do konce třetiny se tak skóre i přes několik šancí nezměnilo.

Co se ale nestalo ve třetině první, se rozjelo ve třetině druhé. David Servis nejprve odskočil na rozdíl dvou branek, když Jan Radoš vyskočil z trestné lavice, přebral puk od Petra Šulčíka, blafákem zmátl gólmana Březinu a poslal mu puk k levé tyči. Následně se opět ukázal kapitán hostí Roman Šulčík, který za záda domácího gólmana doklepl pokus Petra Zicha. Gól číslo čtyři pak pro hosty přidal Jan Stodolovský, když překonal gólmany dorážkou pokusu Jiřího Ferebauera. To ale Motor konečně nakoplo a přišla kanonáda. Jako první rozvlnil Dudáčkovo síť Jakub Káník poté, co se při početní výhodě Motoru strhla před brankou David Servisu mela a právě domácí útočník se v ní vyznal nejlépe. Druhou branku přidal o minutu a půl později z podobné situace Matěj Toman, který dostal puk od Robina Rákosníka. Třetí branku přidal osmatřicet sekund před koncem Milan Daniščin, když Radek Rolínek rozpohyboval Dudáčka a následně předal puk svému kolegovi, který poslal puk Dudáčkovi pod rukou.

Třetí třetina začala rychlým gólem, když pětačtyřicet sekund po buly David Servis potrestal pozdní příchod domácích na led, což pro ně znamenalo provinění se proti pravidlům a tudíž začátek v početní nevýhodě. Potrestání si vzalo na starost duo Petr Šulčík a Roman Šulčík, který dorážkou od svého jmenovce si zkompletoval hattrick. O šest minut později už to ale opět bylo jen o jednu branku. Milan Dudáček ztratil kontrolu nad situací v brankovišti, až se puk nakonec odrazil k Lukáši Matysovi, který našel skulinu u rozhozeného gólmana. Tlak Motoru tímto neustal a tak se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Michal Michal si odešel odpykávat dvouminutový trest, čehož hned po buly využil Jiří Kubeš, který dostal puk na Matěje Tomana, který zasunul puk za Dudáčkův pravý beton a svého bývalého spoluhráče tak nechal na trestné sedět jen pět sekund. S blížícím se koncem třetiny se na ledě stupňovala agrese, což vyústilo nejen v bitku, ale také v jeden trest do konce utkání, když Jakub Babka sekl Radka Rolínka hokejkou do obličeje. Motor se díky tomu dostal do početní výhody, která se na dvě minuty rozšířila i na výhodu dvoumužnou, bohužel pro něj jí ale nevyužil a zápas tak dospěl až do nájezdů, kdy se jako jediní trefili pouze hostující hráči, konkrétně opět duo Roman Šulčík a autor rozhodujícího nájezdu Petr Šulčík, kteří tak urvali budějovické derby na stranu David Servisu.