ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
7.11.2017, Filip Kortus

Střetly se týmy s nejlepšími fanoušky v lize, říkala posila Vít Jonák

Představil se poprvé před budějovickými fanoušky a přispěl k vysoké výhře nad svým bývalým celkem. Útočník Vít Jonák přišel do Motoru ze Vsetína, proti kterému nastoupil hned ve druhém utkání v budějovickém dresu. Společně s ostatními se podílel na vysoké výhře, když si v zápase připsal dvě asistence.

V pondělí ohlásil Motor příchod nových dvou útočníků. Z Německa přišel Michal Bárta, z WSM ligy posílil Motor Vít Jonák. A právě šestadvacetiletý útočník už v sobotu nastoupil proti svému bývalému zaměstnavateli ze Vsetína. „Před zápasem jsem to vnímal dost. Při zápase už skoro vůbec, ale byl jsem ve Vsetíně měsíc, poznal jsem tam skvělou partu kluků a nebylo lehké se od toho oprostit,“ vyprávěl po utkání. Sám vzpomíná na angažmá ve Vsetíně pozitivně. „Působil jsem tam měsíc a byl jsem spokojený. Ale šel jsem za ambicemi hrát o extraligu,“ vysvětlil.

Do Budvar arény nezavítali Valaši s defenzivní taktikou. Snažili se s domácími hrát otevřený hokej, čehož Motor dokonale využil. „Věděli jsme, že sem nepřijedou odhazovat puky po mantinelech. Trenér Dopita to po hráčích ani nechce, naopak žádá, aby hráli hokej,“ prozradil Jonák. „Mohli to zabetonovat jako jiné celky, ale snažili se hrát otevřeně a myslím si, že to je jedině dobře,“ ocenil.

Na jihu Čech panovala při utkání fantastická atmosféra. Domácí příznivci se bavili hokejem a vsetínští fanoušci řádili ve svém sektoru bez ohledu na výsledek. „Měli jsme zprávy, že by ze Vsetína mohlo dorazit dost fanoušků. Kulisa byla vynikající, myslím si, že se střetly dva týmy s nejlepšími fanoušky v soutěži,“ vyzdvihla nová posila.

Vít Jonák v zápase proti Vsetínu

Body: 2 (0+2)
Střely: 1
Blok. střely: 3
+/-: +2
Ice time: 14:47
Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...