PARTNEŘI WEBU
 • Splnili jsme druhou část předsezónního cíle, říká Jakub Babka

  20.3.2017, Filip Kortus

  Stal se zřejmě klíčovým mužem pátého postupového semifinále. Útočník Jakub Babka v 31. minutě prolomil gólové prokletí v play off a zároveň obstaral pro kolegu z útoku Vladimíra Škodu ukázkově vybojovanou nahrávku. "Vláďa mě samozřejmě pochválil, ale branku musel dát hlavně on," usmíval se po zápase bojovný forvard. Společně s týmem mohl po utkání slavit postup do baráže.

  Posledním zápasem se Slavií jste splnili druhou část předsezónního cíle?
  Rozhodně, přesně tak.

  Byla to se Slavií náročná série?
  Určitě. Každý kdo zápasy viděl, tak musel uznat, že to s nimi lehké nebylo. Skoro všechny zápasy hráli na tři formace a dohrávali na dvě, což jim bralo síly. Chtěli jsme toho využít, abychom je utahali. Od třetího utkání už to bylo znát, že v závěrech utkání jim docházela šťáva a my jsme měli navrch.

  Prověřila vás série s Pražany důkladně před závěrečnými boji o extraligu?
  Samozřejmě, už čtvrtfinále pro nás bylo těžkou prověrkou. Teď to bude v baráži gradovat a myslím si, že tempo hry se bude zlepšovat.

  Páté utkání už nebylo tak bojovné, že?
  Už ne, ale záleželo čistě na nás. Rozhodovali jsme si o utkání sami, jak do něho vstoupíme a budeme diktovat tempo hry. Mohli jsme si to sami vyhrát i prohrát a naštěstí jsme vybrali první variantu. (úsměv)

  Trefil jste se poprvé v play off. Věříte, že vám to dodá sebevědomí do dalších zápasů?
  Ve hře mi to určilo dodalo na sebevědomí. Ne, že bych se tím nějak trápil, ale pálil jsem poslední dobou hodně šancí a jsem moc rád, že mi to tam konečně padlo. Chvíli jsem i přestal střílet na bránu, asi jsem si nevěřil a trenéři mi to vyčítali. Chtěl jsem se ke střelbě vrátit a dneska mi to tam spadlo.

  Při asistenci Vladimíru Škodovi jste se vydal ze všech sil a krásně jste pro něho vybojoval třetí branku svého týmu. Neříkal vám po utkání, že to byl hlavně váš gól?
  Vím, že z této situace to Vláďá umí trefit a proměnit. Samozřejmě mě chválil, ale gól dát musel hlavně on.

  Dá se brát jedna porážka ve dvou sériích jako zápas, ze kterého se musíte do baráže poučit, aby se neopakoval?
  Jasně, to každý víme. Už po druhém zápase jsme se bavili, co bylo špatně a čeho se musíme vyvarovat. Přišel totální výpadek, který se nesmí opakovat. V klíčových zápasech, které přijdou, se to nesmí stát.

  Kladno snížilo na jihlavském ledě stav série na 2:3. Koho byste si více přál do barážových bojů?
  Nevybíráme si, obě jsou to kvalitní mužstva. Nemá moc cenu o tom spekulovat, prostě poté musíme v baráži uhrát minimálně osm zápasů, pokud chceme uspět.

  Dají se v baráži očekávat jiná utkání od play off?
  Mančafty jistě budou hokejovější, ale na důrazu a bojovnosti jistě neubere. Spíše přidá.

  Máte s baráží už nějaké zkušenosti?
  Mám, hrál jsem za Slavii při sestupovém ročníku. Odehrál jsem toho poměrně dost, takže zkušenosti s tím celkem mám.

  Chystáte se spoluhráči nějaký rituál?
  To nevím, zatím jsme se o tom nebavili. Ale nějaký návrh už jsem slyšel, tak uvidíme.

  V závěru utkání se do sebe pustil Martin Mazanec a Martin Bača. Hecovali jste svého spoluhráče před utkáním o tom?
  Mazy o tom věděl, šel do toho s tím, že se porve. Za daného výsledku už to bylo jen a jen pro diváky. Kdyby se stalo něco při zápase, tak by tam vletěl taky.

  Aktuálně na webu

  První útok zůstává, několik hráčů v Motoru pokračovat nebude

  před 2 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vysněný postup do extraligy se nepodařil, to je prostý fakt. I tak měla ale sezona 2016-17 spoustu pozitivních momentů, na které se bude vzpomínat. Na vzpomínání ale není čas, už teď totiž na plné obrátky běží vyjednávání o smlouvách na sezonu...

  Reprezentace poprvé trénovala v Budvar aréně

  před 3 dny, Jaroslav Pešek

  České Budějovice čekali na hokejovou reprezentaci poměrně dlouho. Naposledy mohli jihočeští fanoušci sledovat zápas reprezentace z důvěrně známých sedadel před pěti lety, kdy v rámci Euro Hockey Challenge Češi porazili Německo dvakrát 3:2 - jednou po nájezdech a jednou po...

  Reprezentace chystá v Českých Budějovicích otevřený trénink i autogramiádu

  před 3 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vrchol domácí hokejové sezóny je tady. Český národní tým ladí formu i sestavu na světový šampionát a má před sebou poslední zápasovou prověrku. V jižních Čechách odehraje nabité Carlson Hockey Games. K této příležitosti se fanoušci v Českých...

  Aktuality

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017

  Vstupenky na baráž

  Prodej nemnoha zbylých vstupenek na barážové duely bude probíhat vždy ve fanshopu ve všední dny mezi 13. a 18. hodinou a ve dnech zápasů na pokladně č. 1 v Budvar aréně od 13 hodin.

  2.4.2017
  Archiv aktualit