04.10.2017, Pavel Kortus ml.

Rok Pajič: Po takovém průběhu musíme dva body brát

Viróza jej krátce vyřadila ze hry, slovinský šikula se však do centru prvního útoku po jednozápasové pauze vrátil. Rok Pajič přispěl aktivním výkonem k výhře Motoru nad Třebíčí 2:1 v prodloužení, střelecká smůla se však Pajičovi protrhnout nepodařila. "Snad to zlomím a začne to padat," věří dvaatřicetiletý forvard, který za osm utkání nasbíral jen dvě asistence.

Ačkoliv jste nezískali tři body, tak alespoň dva za výhru v prodloužení berete?
Ano. Zápas vypadal, jak vypadal. Dlouho jsme prohrávali a nedařilo se nám skórovat. Vzhledem k průběhu utkání dva body bereme.

Třebíč vás asi ničím moc nepřekvapila. Navíc se jí podařilo vstřelit první gól, po kterém se mohla soustředit především na defenzivu.
Přesně tak. Oni takhle hrají, drží střední pásmo. My jsme sice měli tlak i pár šancí, avšak nedařilo se nám vyrovnat. Čas pak utíkal a utíkal a už se nám nepovedlo otočit výsledek v základní části.

Často jste stříleli, hýřili aktivitou, ale vyrovnání dvě třetiny ne a ne přijít. Co chybělo? Kousek štěstí?

Ice time: 15:33

Když se Václavu Nedorostovi podařilo odčarovat kouzlo mladého brankáře Dostála, tak jste poměrně záhy hráli více než minutu ve třech. Vy jste byl na ledě při důležitém okamžiku celého střetnutí.
Nevím, kolik času přesně zbývalo do konce. Ale bylo důležité, že jsme neinkasovali. Dlouho jsme na branku čekali, tak by bylo zbytečné hned zase inkasovat. Navíc času na druhé vyrovnání už by moc nezbývalo. Zvládli jsme zásadní moment.

Poslední dva domácí zápasy byly hodně podobné. Nedařilo se vám dostat přes houževnatou obranu soupeře. Čím to?
Držíme se na puku v útočném pásmu, často střílíme, ale nedostáváme se k dorážkám. Soupeři k nám jezdí s tím, že brání střední pásmo a bojují o každý centimetr ledu. Není to jednoduché, ale musíme si s tím umět poradit.

Góly nechybí jenom týmu, ale i vám. Za osm zápasů jste ještě neskóroval. Kdy se fanoušci dočkají, aby si mohli po brance zakřičet vaše jméno?
Nevím, už by to chtělo. Šance mám, jde jen o to je proměnit. Dříve jsem je dával, teď je nedávám. Věřím, že jsem to nezapomněl. Jen musím prolomit aktuální nepříznivou sérii a pak věřím, že mi to začne padat.

Do sestavy jste se vrátil po viróze. Už jste úplně v pořádku?
Nemoc rychle přišla a rychle zase odešla. V pondělí už jsem normálně trénoval. S klukama se mi hrálo dobře, škoda jen, že jsme nestrhli vítězství na svou stranu do šedesáté minuty.

Po sobotním střetnutí na ledě Ústí vás čekají tři těžká utkání v jednom týdnu s mužstvy z horní poloviny tabulky. Jak se těšíte na zápasy s Karlovými Vary, Kladnem či Přerovem?
Těšíme se, v podobných zápasech se hraje vždy atraktivní hokej. V posledních letech jsme podobná utkání vcelku zvládali, tak snad se nám to podaří i tentokrát. Čekají nás dobré týmy s dobrými hráči, bude to zajímavá podívaná.

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....