31.08.2006, Tomáš Zetek

Poslední prověrku obstarají v Budvar Aréně Bílí Tygři

Č e s k é B u d ě j o v i c e - A je to tady! Neúprosný prázdninový čas se pomalu ale jistě naplňuje a s jeho posledními dny přichází i generálka na nový extraligový ročník. Hokejisté HC Mountfield se v pátek v podvečer střetnou na vlastním ledě v posledním přípravném utkání před startem sezony s celkem Bílých Tygrů Liberec. Začátek zápasu je v 17 hodin.
V rozpise přípravných utkání figurují na samém konci dva domácí zápasy. První z nich sehráli českobudějovičtí hokejisté v úterý proti celku HC Moeller Pardubice. Co se týče kvality a úrovně duelu, byla podle všeho ze všech domácích duelů nejvyšší. Hosté hned na úvod ukázali, že posílené mužstvo nebude hrát v extralize druhé housle. První třetina se vydařila lépe právě Východočechům a ti po ní díky rychlé střele zápěstím, kterou vyslal Aleš Píša nad Turkovo rameno, vedli 1:0. „První třetina byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách,“ všiml si asistent trenéra HC Mountfield Milan Kupka. „Myslím si, že od druhé třetiny jsme měli více ze hry a byli lepším týmem. Bohužel jsme však dali gól pouze z trestného střílení, což je pochopitelně velmi málo, a podle toho také dopadlo utkání,“ rozpovídal se Kupka. Jihočeši opravdu nebyli horším týmem a čtyři minuty před koncem ujel po křídle Kamil Brabenec. Zastavit jej musel bývalý hráč Českých Budějovic Zdeněk Ondřej a následovalo trestné střílení. To bez problémů proměnil Viktor Hübl. Utkání skončilo vcelku zaslouženou remízou 1:1. „Bylo to určitě kvalitní a přínosné utkání. Pardubice nebudou hrát v extralize nikde vzadu, to je jasné. I hra podle toho vypadalo. Jak říkám, škoda jen že jsme nedali více gólů,“ povzdechl si nad největší bolestí svého týmu asistent kouče Josefa Jandače.

Nyní čeká českobudějovické hráče poslední přípravný duel. Přesně týden před zápasem v Třinci, kde Jihočeši vstoupí do nové sezony, se doma střetnou s Libercem, který senzačně pokořili v loňském čtvrtfinále extraligy. „Liberec má silné mužstvo a určitě to nebude lehké utkání,“ tvrdí Kupka. Kádr hokejistů z jihočeské metropole se pomalu ale jistě formuje a příliš mnoho změn v týmu už by se do prvního kola udát nemělo. Důkazem toho je i fakt, že do brankoviště se v úterý již podruhé v řadě postavil na celý zápas Roman Turek. „Celé mužstvo se pomalu ale jistě dostává do té fáze, v jaké by mělo být v sezoně, a Eda není výjimkou. Děláme vše proto, aby všichni hráči byli připraveni od prvního zápasu na sto procent,“ nebere nic na lehkou váhu jeden z trenérů HC Mountfield. I přes obstojné výsledky v přípravě a poklidných běh tréninkového systému, mají Jihočeši v hlavách jednu velkou neznámou. Ta se jmenuje Koncovka! „To je pořád dokola. Je třeba chodit důrazně před branku a tlačit se do koncovky, což nám zatím trochu chybí. Někdy je to i o štěstí, že nám to tam třeba ze začátku spadne.“ Páteční utkání s Libercem bude poslední generálkou před startem sezony. Vše už by tedy mělo vypadat jako při extralize. „Sestava pro zápas v Třinci by mohla vypadat hodně podobně jako v posledních dvou utkáních doma,“ ujišťuje Milan Kupka. Zápas s Bílými Tygry začíná v Budvar Aréně v 17 hodin.