ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.4.2018, Tisková zpráva

Motor v letní přípravě vyzkouší několik hráčů, mimo jiné Škodu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nový trenér Václav Prospal zavádí do skládání kádru nový prvek. Novinkou budou například kontrakty na zkoušku, neboli try-outy. Na ty přichází do letní přípravy hned pětice vesměs mladých hokejistů, mezi nimi ale i zkušený útočník Vladimír Škoda. Dalšími zkoušenými hráči budou loňští junioři Jakub Doktor, Jakub Káník, Milan Dančišin, Stanislav Dosek a Daniel Dudáček a není vyloučeno, že přibudou ještě další.
Urostlí beci Dosek s Dudáčkem, šikovní forvardi Jakub Doktor, Milan Dančišin a Jakub Káník, ale i zosobněná zkušenost a buldočí zarputilost v podání Vladimíra Škody. Do letní přípravy s A týmem vstupují tito hráči s tím, že o kontrakt na celou sezonu musí ještě zabojovat. "Po dohodě s trenérem jsme přistoupili k tomu, že zejména mladým hráčům dáme šanci, aby si vybojovali místo v kádru. Vzhledem k tomu, že juniorská kategorie byla o rok věkově snížena, tak už nebudou moci nastupovat v juniorce a jediná možnost, jak zůstat v Motoru, je vybojovat si místo mezi dospělými," vysvětluje situaci kolem zkušebních smluv generální manažer Stanislav Bednařík. Poněkud jiná je situace Vladimíra Škody. Ten v uplynulé sezoně hrál na Slovensku za Nové Zámky, má ale velký zájem vybojovat si místo v mateřském týmu. "Vláďa Škoda samozřejmě není žádným neznámým hráčem, ale nový kouč chce vidět, jak vypadá jeho momentální výkonnost, proto jsme se dohodli na try-outu a během léta vyhodnotíme, zda spolupráce bude pokračovat," dodal k návratu čtyřiatřicetiletého centra Stanislav Bednařík.
Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...