ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.9.2017, Karel Svoboda

JUN: Hrací systém DHL extraligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nová sezóna se již rozeběhla a hrací systém extraligy juniorů doznal oproti loňské sezóně poměrně značných změn.

Stručný popis změn oproti loňské sezóně

Zásadní změnou je zrušení skupin a změna způsobu postupu do play-off.

Účastníci

Počet účastníků: 18

Piráti ChomutovMountfield HKHC Kometa Group
HC LitvínovBílí Tygři LiberecHC Dukla Jihlava
HC Energie Karlovy VaryHC Motor České BudějoviceHC Olomouc
HC Plzeň 1929BK Mladá BoleslavHC Oceláři Třinec
HC Slavia PrahaHC Dynamo PardubiceHC Vítkovice Steel
Rytíři KladnoHC Sparta PrahaHC PSG Zlín

Tabulka soutěže je vedena pouze jedna, společná pro všech 18 týmů.


Základní část

Každý s každým 2 zápasy – 1x doma, 1x venku. Celkem 34 zápasů (17 x 2 zápasy).
Celkově má základní část extraligy 34 kol. Po jejím skončení je sestavena konečná tabulka.Do bojů o play-off postupuje pouze 12 týmů..

Nadstavba – boj o play off

Týmy, které po skončení základní části skončí na 1., 4., 5., 8., 9. a 12. místě utvoří skupinu A. Týmy, které po skončení základní části skončí na 2., 3., 6., 7., 10 a 11. místě utvoří skupinu B. V každé skupině sehrají týmy s každým soupeřem 2 zápasy (1x doma, 1x venku) = 10 utkání. Do play-off postupují z každé skupiny 4 mužstva. Výsledky ze základní části se do tabulek těchto skupin nezapočítávají.

Nadstavba – boj o umístění na 13. – 18. místě

Týmy, které po skončení základní části skončí na 13., 14., 15., 16,, 17. a 18. místě, utvoří skupinu C. V této skupině sehrají týmy s každým soupeřem 2 zápasy (1x doma, 1x venku) = 10 utkání. Výsledky ze základní části se do tabulky této skupiny započítávají.

Play-off

Čtvrtfinále

Hraje se na 3 vítězná utkání. Dvojice se určují následujícím způsobem: vítěz skupiny A versus 4. celek skupiny B, 2.tým skupiny A versus 3. tým skupiny B. apod.

Semifinále

Hraje se na 2 vítězná utkání. Dvojice se určují tradičním způsobem podle tabulky po nadstavbové části „nejsilnější jde na nejslabšího“.

Finále

Hraje se na 2 vítězná utkání.


Sociální sítě

Motor čeká v pondělí utkání 31. kola, utkání věnované Arpidě! Do Budvar arény přiletí @LHK_Prostejov! Start v 17:30! #CEBvsPRO

V pondělí čeká Motor utkání 31. kola, utkání věnované Arpidě! Do Budvar arény v 17:30 přiletí @lhkjestrabiprostejov! #CEBvPRO

Nejen o trénincích v reprezentační přestávce jsme mluvili s Václavem Nedorostem. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Ve středeční podvečer proběhlo vyhlášení Sportovce roku a Motor bral hned několik ocenění! Skončil druhý v kolektivech, další dvě...