09.12.2002, Milan Dvořák

V úterý s Pantery!

Kvůli boji o důležité body jedou hokejisté HC ČB v úterý do Havířova. Budějovičtí mají s Pantery kladnou bilanci, oba předchozí zápasy dokázali vyhrát. Havířov se ale v poslední době prezentuje zlepšenými výkony, hlavně hra v obranném pásmu doznala citelného zlepšení. Body se z Havířova už nevozí zadarmo, jak poznala v neděli pražská Sparta.
Východomoravané chtějí ukázat, že zodpovědný a disciplinovaný výkon předvedený proti Spartě nebyl vyjímkou. S cílem porvat se do přestávky o pár bodů se netají ani trenér Panterů Radomír Kužílek. Havířovští chtějí na Jihočechy vyrukovat hlavně s pozornou hrou v obraně. Hráči by měli mít trpělivost, nehnat se bezhlavě dopředu, a pokusit se využít příležitosti k rychlému protiútoku. Stejnou taktikou se prezentovali v pátek v Liberci i hokejisté Českých Budějovic, od duelu v Havířově se proto nedají očekávat stejné brankové hody jako v předchozích dvou zápasech. Ale pokud Jihočeši soupeře nepodcení a půjdou do zápasu od začátku s vůlí po vítězství, v exportu tří bodů z Havířova by jim nemělo nic zabránit.

HC Havířov Panthers - HC České Budějovice 2 : 5 (24.9. 2002)
Branky a nahrávky: 10. Sršeň (Pavlas), 17. Podstavek (M. Filip) - 1. Šimánek (Štrba), 2. Rob (Ondřej, Mrázek), 8. Bartoš (Rob), 46. Ondřej, 51. Bartoš. Rozhodčí: Svoboda - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2101. Třetiny: 2:3, 0:0, 0:2

HC České Budějovice - HC Havířov Panthers 7 : 2 (1.11.2002)
Branky a nahrávky: 1. Turek (Štrba), 3. Babka (Bartoš, R. Suchánek), 5. Rob (Turek, Štrba), 11. R. Suchánek (Štrba), 17. Štrba (Rob), 44. Turek (Štrba), 55. Bartoš (Sailer) - 17. Křestan (Boháč, Staněk). 52. Míka (J. Kopecký, Hrbek). Rozhodčí: Bolina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3394 Třetiny: 5:1, 0:0, 2:1