05.12.2002, David Lukeš

Na Tygry se Slavíkem

Extraliga pádí přímo raketovým tempem. Do přelomu roku zbývá ještě necelý měsíc, naše nejvyšší soutěž však v pátek odehraje už 29. kolo. Jihočeši pojedou zlepšenou formu předvést na led nováčka z Liberce a určitě věří, že tentokrát bojovný výkon přinese ovoce v podobě tří bodů. Přitom mají Bílým Tygrům co vracet - Severočeši letos HC ČB dvakrát porazili.
Ve třetím kole Liberec zvítězil v poměru 4:1, o třináct utkání později uzmul Jihočechům další tři body po vítězství 6:3 v Budějovicích. Lví podíl na tom tenkrát měl postavou i jménem malý brankář Koťátko. Ten ale v současné době dělá pouze dvojku Faltovi, který v brance Tygrů chytil druhý dech. Ve třech po sobě jdoucích domácích zápasech vychytal svému týmu sedm bodů, na Slavii, kam liberečtí poté zajížděli, udržel po šedesáti minutách čisté konto a překonal ho až Petr Sailer v prodloužení. Naše hokejisty tak vůbec nečeká lehká úloha, stejně jako v zápase se Spartou na ně čeká protivník, který se zvedá (nebo už zvedl) z krize. Utkání ve Svijanské aréně v Liberci začíná v pátek 6. 12. od 18:00.

Sestava Liberce z posledního utkání na Slavii: Falta - Jiří Hanzlík, Gřegořek, R. Pospíšil, J. Moravec, Kočí, Čakajík, Holub, Vála - Kropáč, M. Straka, Musil - Jiří Kudrna, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Plodek, Hájek