27.12.2009, Miroslav Mayer

Křišťálový puk - den druhý

Č. B u d ě j o v i c e – V neděli pokračoval druhým dnem turnaj „O křišťálový puk – Memoriál Miroslava Dvořáka“. Dohrávaly se zápasy v základních skupinách a podle umístění se určoval další herní plán turnaje. V semifinále se objeví tým HC České Budějovice, Oulun, Letci Letňany a AIK Stockholm.

Výsledky zápasů

Pátek

Letňany – Kladno – 7:5  (2:2, 4:1, 1:2)
Oulun – Trenčín  2:1sn   (0:0, 1:0, 0:1)
AIK Stockholm – Linz  7:2  (2:3, 0:2, 2:0)

Sobota Linz – Kladno 1:8 (0:2, 0:2, 1:4) Stockholm – Letňany 4:5 (2:3, 0:2, 2:0) Jihočeský Výběr – Dukla Trenčín 4:5 sn (1:2,1:1, 2:1) Linz - Letňany 1:19 (0:5, 1:9, 0:5) Stockholm -Kladno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Oulun - Výběr Jihočeského kraje 2:4 (1:0, 0:1, 3:1)

HC České Budějovice - Oulun 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) Branky a nahrávky: 5. Vácha (Vopelka), 10. Samohejl (Jáchym), 22. Matoušek (Jáchym, Samohejl), 29. Pýcha (Vopelka, Kutiš), 42. Vopelka (Vácha), 44. Vácha (Jáchym, Kutiš).

HC České Budějovice - Dukla Trenčín 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Pýcha (Vopelka), 10. Vopelka(Vácha, Pýcha), 26. Jáchym (Smejkal), 31. Kutiš (Vopelka, Pýcha), 33. Šafář, 36. Samohejl.

V první třetině bylo slovenské mužstvo lepší a mělo i více šancí. Domácí byli naopak hlavně v obraně pomalí a nedokázali pokrýt rychlé slovenské útočníky. Dukla se také ujala vedení v zápase. Peter Balaj projel lehce obranou a prostřelil českobudějovického brankáře. Českobudějovičtí ovšem hned z protiútoku vyrovnali. Vopelka na šel volného Pavla Pýchu a ten trefil odkrytou část branky. Jihočeši byli nadále v obraně laxní a Dukla měla další možnosti ke zvýšení skóre. Nakonec se opět prosadil Petr Balaj, který vyškolil českobudějovické beky a proměnil i svůj nájezd. Ovšem českobudějovičtí hráči opět dokázali vyrovnat. Zásluhu na tom měla první řada. Branku vstřelilLukáš Vopleka a ostatní členové řady Vácha a Pýcha si připsali přihrávky. Třetina skončila 2:2, ale smutnější mohli být slovenští hráči, kteří měli více šancí.

Druhá třetina byla o něčem jiném. Českobudějovickým pomohlo vyloučení jednoho hráče a následná přesilová hra, která mužstvo dostala do tempa. Slovenští hráči se více méně jen bránili. Přesto nemohli českobudějovičtí dát další branku. Jejich tlak sílil a Dukla stále držela. Nakonec dali domácí přeci jen branku. Jejím autorem byl Tomáš Jáchym, který prostřelil slovenského brankáře. Duklu to spíše pozvedlo a měla hned velké šance, které se štěstím zlikvidoval brankář Kadlec. Nakonec už další branka nepadla, ale těsně před koncem třetiny byl ještě v jasné šanci faulován Kutiš. Po dvou třetinách 3:2 pro HC České Budějovice.

Hned v první minutě dali českobudějovičtí hokejisté další branku. Od modré čáry tvrdě vypálil Michael Kutiš a jeho bomba skončila v síti. Další průběh zápasu byla spíše exhibicí HC České Budějovice. Skóre se postupně navyšovalo. Góly po samostatných akcích zaznamenali Jakub Šafář a Pavel Samohejl. Dukla pak dokázala pouze snížit na konečných 6:3.

Sestava HC České Budějovice: Kadlec – Holub, Werner, Malovec, Křikava, Kutiš, Šesták – Matoušek, Jáchym, Samohejl - Pýcha, Vopelka, Vácha - Smejkal, Šafář, Suchánek - Macháček.