10.11.2009, Matěj Mayer

Reprezentační mládežnické výběry

Č. B u d ě j o v i c e - Mládežnické výběry od dvacítky po šestnáctku odehrály přípravná utkání. Dvacítka skončila na turnaji v Rusku na třetím místě. Osmnáctka sehrála tři přípravná utkání proti Polsku "23" a všechna utkání naše reprezentace vyhrála. Sedmnáctka hrála také tři přípravná utkání, proti Finsku. Naše reprezentace ale nebyla úspěšná ani v jednom zápase. Naše šestnáctka hrála třikrát se Švýcarskem a mohla se radovat dvakrát z vítězství. Z českobudějovických hráčů si dvě branky připsali Michal Švihálek a Jan Salák.

Reprezentace ČR "20"

Česká reprezentační dvacítka byla jako jediná na turnaji. Zúčastnila se turnaje čtyř zemí v ruském Petrohradu. V prvním utkání naše reprezentace prohrála se Švédy 4:1. V druhém utkání ale stejným výsledkem porazili reprezentaci Finska. Poslední utkání proti domácímu Rusku náš výběr nezvládl a i přes povedenou třetí třetinu nakonec prohrál 5:3. Z českobudějovických hokejistů se ve výběru nikdo neobjevil.

Zápasy ČR "20"

Česká republika "20" - Švédsko "20" 1:4 (1:1, 0:2, 0:1).
Branka našich: Buchtele.

Česká republika "20" - Finsko "20" 4:1 (0:1, 2:0, 2:0).
Branky našich: Kovář, Hafenrichter, Buchtele, Poletín.

Česká republika "20" - Rusko "20" 3:5 (0:2, 0:1, 3:2).

Reprezentace ČR "18"

Reprezentační osmnáctka odehrála tři přípravná utkání s výběrem Polska "23". Utkání se odehrála postupně ve třech městech Opava, Nový Jičín a Kravaře. První utkání jsme snadno vyhráli, hlavně díky skvělé první třetině, 9:1. Druhé utkání už tak jednoznačné nebylo. Naše reprezentace sice utkání opět dobře rozehrála, ale konečný výsledek 5:2 už nebyl tak jednoznačný. V posledním utkání naše reprezentace dokonce prohrála první třetinu 1:0! Pak se ale čeští hokejisté dokázali probudit a konečný výsledek zněl 4:1 pro naše hokejisty. Ani v tomto výběru nereprezentoval žádný českobudějovický hráč.

Zápasy ČR "18"

Česká republika "18" - Polsko "23" 9:1 (5:1, 1:0, 3:0).
Branky našich: Kverka 2, Filippi 2, Novák, Pavlík, Vachovec, Krejčí, Lenoch.

Česká republika "18" - Polsko "23" 5:2 (3:0, 2:1, 0:1).
Branky našich: Stach, Krejčí, Pavlík, Süsser, Řehák.

Česká republika "18" - Polsko "23" 4:1 (0:1, 1:0, 3:0).
Branky našich: Koudela, Hanták, Vachovec, Holík.

Reprezentace ČR "17"

Česká reprezentační sedmnáctka se předvedla trenéru Přerostovi ve třech utkáních s Finskem, které se odehráli ve třech finských městech Mäntsälä, Matinkylä a Laaksolahti. Českým hokejistům se ale vůbec nedařilo. První zápas prohráli 5:2 a to i přes to, že první třetinu vyhráli 1:0. Druhou ale naprosto vybouchli a dostali od Finů hned pět branek! Druhý zápas byl ze strany českých reprezentantů nejlepší. Utkání za stavu 5:5 dospělo až do prodloužení, kde byl ale opět lepší soupeř. V tomto utkání se trefil i kapitán českobudějovického strašího dorostu Michal Švihálek. Třetí utkání naši hokejisté rozehráli dobře, po první třetině vedli 2:1. Druhou třetinu ale stejným poměrem prohráli a ve třetí byl opět lepší soupeř. Poslední utkání skončilo 5:3 pro Finy. V tomto utkání se prosadil opět i Michal Švihálek a také nováček v reprezentaci Tomáš Rousek (vpravo). Kromě nich sedmnáctku reprezentoval ještě Lukáš Sedlák (vlevo).

Zápasy ČR "17"

Finsko "17" - Česká republika "17" 5:2 (0:1, 5:0, 0:1).
Branky našich: Březina, Erben.

Finsko "17" - Česká republika "17" 6:5 v prodl. (1:2, 1:1, 3:2 - 1:0).
Branky našich: Březina, Butor, Routa, Hyka, Švihálek.

Finsko "17" - Česká republika "17" 5:3 (1:2, 2:1, 2:0).
Branky našich: Švihálek, Frk, Rousek.

Reprezentace ČR "16"

Šestnáctka hrála tři utkání se Švýcary. Postupně hráli v Tachově, Domažlicích a Klatovech. První utkání čeští hokejisté prohráli 6:3. V tomto utkání se trefil českobudějovický útočník Jan Salák. V druhém utkání už naši hokejisté poznali radost z vítězství, když vybojovali výhru 2:1. Třetí utkání už čeští hokejisté vyhráli jednoznačně 6:3. I v tomto utkání se trefil Jan Salák (vlevo). V této kategorii reprezentoval ještě obránce staršího dorostu Karel Plášil (vpravo).