10.09.2002, Václav Rybáček

Budějovice zvrátily zápas s Plzní

J i n d ř i ch ů v H r a d e c - Před prvním kolem extraligy si změřili mezi sebou síly hokejisté Českých Budějovic a Plzně. Generálka vyšla lépe "domácím", kteří zvítězili 6:3, když své vítězství potvrdili dvěma brankami při závěrečné power-play keramiků.
Plzeň zápas odstartovala lépe, brzy se dostala do dvougólového vedení, když obě branky zařídila elitní formace keramiků. Mrázek brzy snížil, ale pak Budějovice museli ve druhé části odolávat nájezdům Plzně. Keramika však několik nájezdů v branku neproměnila a v závěru druhé třetiny vyrovnal zkušený Luboš Rob. Vedení strhl na stranu domácích reprezentant Milan Michálek. V 55. minutě zvýšil na pohodlnější dvougólový rozdíl Suchánek, ale další matador Vlček okamžitě opět snížil. Plzeň si zahrála dlouhou power-play šesti proti pěti,. ale inkasovala další dva góly.

HC České Budějovice - HC Keramika Plzeň 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)
Branky: 14. Mrázek, 40. Rob, 46. Michálek, 55. Suchánek, 59. Babka, 60. Gřegořek - 4. J. Straka, 12. Andrašovský, 55. Vlček