26.03.2024, Adam Pavlíček

CEB - TRI 3:0 - Srovnáno! Motor rozradostnil Budvar arénu a jede k sedmému zápasu

České Budějovice se dnes těšily na šestý duel s třineckými Oceláři. Již v první minutě se Motor dostal do vedení, které držel po celý zápas a postupně jej navýšil až na tříbrankový rozdíl. Motor tak před svými fanoušky, kteří verbálně vyprovodili soupeřovy hokejisty na plánovaný zpáteční let do Třince, oslavil třetí výhru v sérii a ve čtvrtek zabojuje o semifinále.

Zaplněná Budvar aréna byla poprvé na nohou po dvaceti sedmi sekundách. Milan Gulaš od modré čáry poslal kotouč prudce na branku a překvapil Kacetla - 0:1. Motor i následně pokračoval v aktivním začátku zápasu a vytvořil si více šancí. Za zmínku stojí trable hostů po nahození od modré čáry, které vyslal Kachyňa. I přes potíže si však hostující defenzíva poradila a kotouč z nebezpečného prostoru odstranila. Hra se kolem poloviny třetiny uklidnila o něco uklidnila, na puku byl ale stále více Motor. A zanedlouho poté z toho těžil. Jáchym Kondelík se dostal s kotoučem před branku, kde se ho snažil zablokovat jeden z hostů, který si ale nešťastně srazil kotouč do sítě - 2:0. Hra se vyrovnala a i Třinec se ukázal v prvních výraznějších šancích, většina střel ovšem skončila pouze na zadním mantinelu.

Třinec se po první třetině oklepal a do druhé vstoupil o něco lépe. Po pár minutách hry si vybojoval přesilovou hru, vůbec první v úterním utkání. Jenže síly na ledě se po necelé půl minutě vyrovnaly, Voženílek totiž fauloval a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Prostoru mohl využít Filip Přikryl, z úniku dva na jednoho si ale na Kacetla nepřišel. Poté přišla ještě větší šance Adam Kubíka, jenže před odkrytou brankou si nezpracoval kotouč ideálně a třinecký gólman se stačil přemístit. Aktivní Českobudějovičtí následně nemířili ve velké šanci přesně, a tak se museli spokojit s prozatím dvoubrankovým vedením. Ten udrželi ještě v oslabení před odchodem do kabin.

Třinečtí hráči chtěli na začátku posledních dvaceti minut smazat soupeřův náskok. Byli na kotouči a snažili se dostat do střeleckých šancí, jenže na jihočeskou defenzivu si nepřišli. Motor pak po dalším faulu Voženílka dostal výhodu, první početní převahu však nevyužil. Tentýž třinecký hráč nicméně fauloval i chvíli poté, přičemž rozhodčí jeho zákrok zkoumali na videu, nakonec jej vyhodnotili jako dvouminutový. Ani ve druhé početní převaze Motor svůj náskok nezvýšil. S blížícím se koncem Oceláři byli převážně v držení kotouče, jenže jejich útočná snaha nenesla kýženou branku nebo ani výraznější šanci. Při odvolání brankáře pak Jakub Valský zamířil přesně přes celé hřiště a rozradostnil Budvar arénu potřetí a naposledy! Motor si došel pro srovnání v sérii.

Ladislav Čihák (Motor): „Povedl se nám vstup do utkání. Dali jsme gól a celkově byla první třetina z naší strany odehraná velmi dobře. Ve druhé byl soupeř agresivnější a měl více ze hry. Do třetí jsme velmi dobře vstoupili a zvládli jsme ji. Z mužstva cítím čím dál větší odhodlání, až neuvěřitelné. Jeho soudržnost je zápas od zápasu větší. V sedmém utkání se může stát cokoliv. Soupeř samozřejmě bude mít výhodu domácího prostředí, ale uděláme maximum, abychom se vrátili zase domů a rozehráli další sérii.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Bez vstřelené branky je to problém. Jak už jsme tady říkal minule, nestačí hrát jen padesát minut, potřebujeme, aby všichni hráli na doraz celý zápas.“