18.03.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - KOM 10:3 - Starší dorost zničil Kometu a je blízko postupu!

Motor zvládl i druhé osmifinálové utkání na vlastním ledě! Dnes z toho byla drtivá výhra 10:3! Osmifinálová série se tak stěhuje do Brna za stavu 2:0 a Motor si již v příštím utkání, které se hraje v úterý, může zajistit postup do čtvrtfinále! Hattrick si dnes připsal Šimon Masopust. Jakub Čížek zapsal pět bodů za dva góly a tři přihrávky.

Ve třicáté čtvrté vteřině visela ve vzduchu první branka v utkání. Karel Plášek ale pravděpodobně trefil jen Svobodovu láhev. Kometa si poté vytvořila na začátku utkání tlak, Svoboda byl ale proti úvodním střelám pozorný. Nejvíce se musel činit proti teči Vojtěcha Kadlice, již vykopl betonem. Filip Kašpar si připsal první těžší zákrok proti pokusu z pravého křídla, když Tomanovu střelu udržel v lapačce. V deváté minutě se pokusil do akce protlačit opět Karel Plášek, tentokrát jeho zakončení ale nepatřilo k těm nebezpečnějším. V gólové pozici byl ale o minutu později Pavel Novák, ke kterému se kotouč dostal i možná s trochou štěstí. Osamocen před brankou ale výrazně přestřelil. Před domácí brankou následně hrozila především dvojice Střondala – Plášek. Střondala mířil z mezikruží do pravého horního růžku, Svoboda však zasáhl ramenem. Následně Vojtěch Střondala předvedl velmi pohlednou akci právě s Pláškem, kterému přiťukl kotouč k levé tyči. Brněnský útočník ale netrefil úplně ideálně, a tak měl Daniel Svoboda zákrok o něco ulehčený. Čtrnáctá minuta nabídla první gólovou radost, a to na straně Motoru. Hubata nahodil na branku a Kašpar vyrazil puk jen před sebe. Na brankovišti už číhal pohotový Pavel Novák, jenž překonal brněnského brankáře z bekhendu. A tentýž hráč zařídil i druhou branku Jihočechů. Z levého kruhu z pohledu brankáře trefil totiž přímo do vzdálenějšího horního růžku – 2:0.

Zvýšit vedení mohli domácí již ve dvacáté druhé minutě, když Matěj Toman perfektně projel celým kluzištěm až do střelecké pozice, z níž ale orazítkoval jen bližší tyč. O tři branky to bylo, když se z prostoru před brankovištěm prosadil Šimon Masopust. V přesilové hře mohl na třetí branku Českobudějovických odpovědět Patrik Vašíček, jenže u levé tyče branky nezasunul puk za brankovou čáru, nýbrž jej poslal jen k zadnímu mantinelu. Úspěšněji si počínal Martin Beránek, který přejel do útočného pásma a z vrcholku kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A že toho moc nebylo. Filipa Kašpara lehce po polovině zápasu vyhnal dalším úspěšným zásahem na střídačku Jakub Čížek - 5:0. Kašpara tak v brankovišti nahradil Martin Holata. I ten byl ale v brance počastován z domácího pohledu nejlepším možným způsobem. Michal Silný poslal puk na úplně volného Ondřeje Vaculíka, kterému se podařilo procpat puk těsně za brankovou čáru. Brankostroj Motoru ve druhé třetině zpečetil šikovnou tečí Kubíčkovy střely Šimon Masopust. Proti inkasování další banky byl necelé dvě minuty před koncem třetiny Holata, kterému se fantasticky povedlo uschovat Tomanovu střelu do lapačky. Do poslední fáze zápasu se šlo tedy za velmi příznivého stavu pro Motor.

Dobrá šance na zisk hattricku přišla pro Pavla Nováka ve čtyřicáté páté minutě, nicméně po zachycení přihrávky Novák trefil jen připraveného Holatu. O moment později zvonila v Budvar aréně horní tyčka, od které se ke smůle Brňanů odrazil puk jen na brankovou čáru, odkud kotouč do branky poslal neomylně Vojtěch Krcho. Skóre na 2:8 upravoval po Pláškově přihrávce zpoza branky Vojtěch Střondala. Svoboda si sice na tento pokus sáhl betonem, v cestě do branky mu ale nezabránil - 2:8. Padesátá třetí minuta nabídla další gólovou trefu, tentokrát však na straně Jihočechů. Tlak Motoru proměnil dorážkou po nepřesvědčivém zákroku Holaty Šimon Masopust, čímž si připsal třetí branku v zápasu! Pověstná desítka tedy rázem visela ve vzduchu. Nejprve ale třetí trefu Brněnských zaznamenal, taktéž z dorážky, Adam Popelka. Pár sekund a dvě minuty do konce utkání se naskytla dobrá možnost pro Pavla Nováka, nicméně kotouč se dostal jen na brankoviště, odkud jej došťouchal za Holatova záda Jakub Čížek. Na góly velmi bohaté utkání tedy skončilo příznivě pro celek z jihočeské metropole.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Bylo vidět, že v play-off je každý zápas jiný. My jsme dnes měli problémy v prvních sedmi minutách, ale podařilo se nám je zvládnout. Myslím si, že jsme byli trpělivější a disciplinovanější. Nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce relativně v pohodě.