Banes Motor České Budějovice
13.02.2004, Tomáš Kučera, Milan Šebesta

CEB-VSE 4:4: Nečekané z mrtvých vstání

Taková atmosféra jaká zavládla v Budvar Aréně po srovnávacím gólu se jen tak nevidí. Domácí prohrávali již 0:4, ale díky velké bojovnosti srovnali na 4:4. Dvě branky vstřelil kapitán mužstva Martin Štrba. Neuvěřitelný výkon ocenili fanoušci bouřlivými ovacemi. Domácí tak ukázali svoji vnitřní sílu, a že se o body dokáží rvát až do poslední chvíle.
Utkání pravdy, boj o přežití, poslední možnost - tak titulovala média bitvu mezi Českými Budějovicemi a Vsetínem, leč hned první dějství vyvedlo natěšené domácí diváky z růžového pokoje a vykoplo je do té nejčernější kobky. První šance a něco, co by se dalo nazvat nesmělý tlak, předvedli z kraje Jihočeši, ale v 5. minutě chybil Bacul a nabídnutou šanci nemohl nevyužít Vak, zvaný též na jihu neviditelný střelec - podle svého loňského neoprávněného startu. Českobudějovičtí v tu chvíli pustili svou nervozitu z vodítka a výsledkem nemohlo být nic jiného, než vsetínské kousance. Radim Hruška využil rozlehlého prostranství před nešťastným Mezinem ve 13. minutě a velezkušený Jaškin pak v 19, kdy prostřelil štrůdl těl před běloruským gólmanem. Domácí se od prvního inkasovaného gólu na nic nezmohli a ačkoliv bruslili, seč jim síly stačily, jejich snažení vyznělo do prázdna asi jako poslední filmy nejmenovaného vousatého režiséra z Hoštic u Volyně.

Druhá třetina byla z pohledu zaplněných tribun mnohem přijatelnější, nicméně faktem zůstalo to, že jediná střela Vsetína, v prvních deseti minutách této části, skončila opět za zády domácího brankáře, když Selingr ukázal budějovickým střelcům, jaká síla je v jednoduchosti - 0:4. Budějovice pak konečně otevřely střelnici před hostující svatyní, ale místní vládce Biegl ví moc dobře, jak vychýlit mušku nejistých ostřelovačů. V jednu chvíli mu sice po Čechově střele vydatně pomohla tyč, ale co by to byl výborný gólman bez dobře postavené branky. To na druhé straně se ve 30. minutě dostal ke střele Štraub a jen písknutí asistenta rozhodčího značící ofsajd zajistilo, že puk mířící za prokřehlého Mezina nebude gólový. Pro domácí střídačku to však byl impuls ke střídání stráží - smutný Mezin tak přenechal své místo mladičkému Cháberovi. A netrvalo snad ani deset vteřin a tento talentem oplývající junior předvedl, jak se později ukázalo, zřejmě klíčový zákrok utkání proti dorážce uzdraveného Štrauba. Bleskový přesun do té doby jistě zmrzlého brankáře přes celé brankoviště donutil nedávného jihočeského hosta Štrauba k pochvalnému poklepání. A pak se začaly dít věci. Vše začalo nevinně, domácí vyhráli buly před Bieglem, Jasečko krásně projel kolem celého útočného pásma a předložil číhajícímu Mrázkovi puk na zlatém podnose snad i s ubrouskem a zažívací sodou. To probíhala 32. minuta - 1:4. Do konce třetiny pak již domácí dokazovali probouzející se Budvar Aréně, že boj o přežití rozhodně nevzdali. Biegl se musel v brankovišti ohánět jako slavný lovec Pampalíny, aby uhájil svou klec, zato na Cháberu už do konce třetiny neletěla byť jediná střela! Stav se už ale do přestávky nezměnil.

Pokud po první třetině ztratil Vsetín tvář, po druhé ztratil snad i hlavu. Naprostá neaktivita zapříčinila, že domácí si dělali před Bieglem doslova barbecue - Ondřej ani Bělohlav však své šance nepřetavili v gól a tak se urodilo až ve 43. minutě - Štrba viděl, že mu spoluhráči odjíždí střídat a rozjel se do pásma uspořit nějaké minuty. Jeho nečekaná střela švihem pak poprvé v zápase nechala vzpomenout, že i Biegl je jen brankář a zkrátka nemůže chytit všechno - 2:4. Tento gól pak strhl lavinu a vesměs mladá vsetínská sestava si s ní nevěděla vůbec rady. Kristek, Ondřej, Mrázek a mohl bych jmenovat dál a dál, to jsou jména, která mohla být napsána u třetí branky, ale Biegl se několika skvělými zásahy omluvil za svou předchozí nekoncentrovanost. Na straně druhé pak mrznoucí Chábera měl nějakou činnost jen při valašských přesilovkách. Ty zůstaly nevyužity, zato při trestu mladého Poláka skvěle secvakla kombinace důrazné dvojky Mrázek - Ondřej a druhý jmenovaný krásným blafákem proměnil zlatoskvoucí příhru prvního - 3:4. V tu chvíli se ze zimní deprese probrala dobře zaplněná hala a hnala nevídaným rykem domácí na zteč. Logickým a zřejmě jediným možným výsledkem pak byl v 56. minutě nepopsatelně precizní gól Štrby, jehož kličky dokonale posadily k zemi i nejlepšího ze vsetínských - Biegla - 4:4. V tu chvíli to vypadalo, že zánovní jihočeská hala snad nevydrží v základech, protože řev běsnících fanoušků nedá se nazvat jinak než frenetický. Co by se dělo, kdyby půl minuty před koncem proměnil svou jedinečnou šanci Kotaška, to nelze zanalyzovat, faktem je, že maličký vsetínský vztekloun Biegl prohru kategoricky odmítl a tak zápas dospěl do prodloužění.

V něm už mocně hnaní domácí němeli dost sil na uzmutí bonusového bodu, i když i tentokrát měli několik šancí, na druhé straně zase neuspěl Vak, proti němuž se postavil čisté konto hájící Chábera. Oba týmy se tak rozešly smírně, ačkoliv toto označení notně kulhá s přihlédnutím k tomu, že se po závěrečném hvizdu strhla bitka, v níž Mrázek nepěkně pomačkal jednoho z nešťastných hostujících obránců, za což inkasoval 5 minut a trest do konce utkání.

Statistiky zápasu:

(zpracoval Tomáš Kučera)

Statistika buly:

celkem: 49:38

1.třetina:  11:7
2.třetina:  19:12
3.třetina:  16:16
prodloužení  3:3

HC České Budějovice
          Vyhraná/Celkem Procenta
13 Martin Štrba     19/27    70%
82 Jan Fadrný      5/8     63%
12 Peter Bartoš     3/5     60%
37 Zdeněk Ondřej    15/27    56%
19 Radek Bělohlav    6/17    35%
14 Robin Bacul      1/4     25%

Vsetínská hokejová
          Vyhraná/Celkem Procenta
85 Dalibor Sochorek   6/11    55%
10 Josef Štraub     13/26    50%
82 Tomáš Vak       9/19    47%
 9 Roman Stantien    12/28    43%
12 Michal Hudec     0/2     0%
20 Zdeněk Sedlák     0/2     0%

Statistika střel na branku:

celkem: 32:21
1.třetina  6:13
2.třetina  9:2 + Čech (CEB) tyč
3.třetina  14:4
prodloužení 3:2

HC České Budějovice

29 Jaroslav Kristek  útočník  5 střel
37 Zdeněk Ondřej   útočník  5 střel (1 branka)
20 Petr Sailer    útočník  3 střely
31 Ivo Kotaška    obránce  3 střely
26 František Mrázek  útočník  3 střely (1 branka)
13 Martin Štrba    útočník  3 střely (2 branky)
 9 Josef Jindra    obránce  3 střely
12 Peter Bartoš    útočník  2 střely
38 Stanislav Jasečko obránce  2 střely
 4 Roman Čech     obránce  2 střely (1 tyč)
19 Radek Bělohlav   útočník  1 střela
82 Jan Fadrný     útočník  1 střela

Vsetínská hokejová

 5 Pavel Kowalczyk  obránce  4 střely
 7 Alexej Jaškin   obránce  3 střely (1 branka)
10 Josef Štraub    útočník  2 střely
18 Pavel Šebesta   útočník  2 střely
82 Tomáš Vak     útočník  2 střely (1 branka)
11 Pavel Selingr   útočník  2 střely (1 branka)
 9 Roman Stantien   útočník  1 střela
77 Radim Hruška    útočník  1 střela (1 branka)
20 Zdeněk Sedlák   útočník  1 střela
17 Marek Dubec    útočník  1 střela
12 Michal Hudec    útočník  1 střela

Zásahy brankářů


33 Jan Chábera   České Budějovice  7 zásahů 0 gólů 100,0% úspěšnosti
30 Andrej Mezin   České Budějovice 10 zásahů 4 góly  71,4% úspěšnosti
52 Radovan Biegl  Vsetín      28 zásahů 4 góly  87,5% úspěšnosti


								
	          	
Ohlasy po zápasu
Radek Ťoupal (České Budějovice): "V úvodu nás Vsetín předčil v aktivitě. Měli jsme velké problémy s jeho hrou a z toho plynuly naše chyby. Pak jsme se zlepšili a je škoda, že jsme nedali na 2:4 už ve druhé třetině. Před výkonem hráčů v závěru smekám, málokdy se podaří stáhnout čtyřgólový náskok soupeře. Bod je spíše ztrátou, ale nejde o tragédii, čekají nás další zápasy."

Zdislava Tabara (Vsetín): "Povedl se nám vstup do utkání, v první třetině jsme měli také štěstí. Co jsme vystřelili, to tam spadlo. V prostřední části jsme hru ještě chvilku drželi a mrzí nás, že Štraub nedal pátý gól. Pak jsem se zbytečně stáhli na vlastní modrou a umožnili soupeři zvýšit aktivitu. Za stavu 4:2 jsme se rozsypali v obraně a zbytečně jsme ztratili body."

Sociální sítě

OHLAS ?? | Josef Koláček se proti Bruslařům trefil výstavně z úhlu. Ve své extraligové kariéře dosud vstřelil sedm branek, z toho...

Branky a nahrávky: 18:40 Humeník (Kříž; 5/5) – 28:10 A. Novotný (M. Beneš, M. Beneš; 5/5), 34:17 M. Beneš (A. Novotný, M. Beneš;...

Hrášek nejlepším brankářem měsíce!

Tohle byla paráda, že?