17.11.2015, Filip Kortus

MDO: CEB - ZNS 4:3 sn - Obrat proti Žďáru přinesl dva body

Mladší dorost v utkání proti Žďáru nad Sázavou otočil nepříznivý stav 1:3 a vydoloval v nájezdech dva body. První dvě branky obstaral sváteční střelec Šimon Kubíček, vyrovnání přinesl Martin Beránek. V nájezdech byli úspěšní Silný a Toman, kdy zejména branka Michala Silného stála za to.

Do sedmnáctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu vstoupil mladší dorost Českých Budějovic znovu bez Filipa Nováka a Vojtěcha Krcha, kteří kvůli zranění znovu nenastoupili. První nemastná, neslaná třetina vyzněla mnohem lépe pro hosty ze Žďáru nad Sázavou. Svěřenci Martina Sobotky dvakrát skórovali z nenápadné akce a dokázali si vytvořit dvoubrankové vedení. První se prosadil střelou po ledě Ondřej Tobiáš - 0:1. Druhou branku přidal půl minuty před koncem třetiny Žan Primožič, když se objevil sám před brankou Svobody a pohotově zvýšil – 0:2.

Ve druhé části Motor výrazně přidal na aktivitě a v některých momentech utkání mačkal soupeř jako citrón. Přesto zvýšená aktivita moc růží nepřinesla. Dvoubrankové vedení hostů se po čtyřiceti minutách nezměnilo, přestože byli Jihočeši mnohem lepším týmem. Hned zkraje třetiny měli velké možnosti Toman a Silný, ale hostující brankář vypůjčený právě z Budějovic chytal ve velké formě. Ujala se až parádní rána Šimona Kubíčka v přesilové hře – 1:2. Jednobrankové vedení dlouho nevydrželo. Produktivní hosté prakticky z jediné šance co měli, skórovali. Ondřej Tobiáš se nadvakrát prosadil a podruhé v zápase překonal Svobodu – 1:3.

Do třetí třetiny Motor vlétl a dokázal snížit. Podruhé v zápase se prosadil bek Kubíček - 2:3. Tlak Jihočechů pokračoval a nakonec byli domácí i po zásluze odměněni. Střelu Patrika Školy šikovně tečoval Martin Beránek - 3:3. Obrat mohl dokonat Matěj Toman, ale ani při dvou velkých šancí nenašel recept na Denise Vacka. Branka v závěru utkání nepadla, tudíž se prodlužovalo.

V prodloužení branka nepadla, takže utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nájezdovém rozstřelu dominovali Jihočeši. Ve první sérii napodobil Michal Silný svou kličkou Tomáše Hertla a překonal Vacka. Ve druhé ukončil utkání bekhendovým blafákem Matěj Toman.

Roman Heindl (trenér Českých Budějovic): Očekávali jsme těžké utkání a jsme rádi, že jsme ho zvládli za dva body. Znovu se proti nám vyznamenal Denis Vacek, který ve Žďáru hostuje. Ve třetí třetině jsme makali a vydřeli vyrovnaný stav. Ukázali jsme, že jsme na tom fyzicky dobře. Chtěli bych své svěřence pochválit.