16.10.2021, Michal Špírek, Michal Luxa

JUN: CHM - CEB 7:6sn - Z bláznivého duelu vyšli Budějovičtí s bodem

Junioři si připsali třetí bod v sezóně. V Chomutově vedli 3:2, pak se domácí dostali do vedení 6:3, jenomže motoráci se nevzdali a mohutným finišem urvali alespoň bod. A moc nechybělo k tomu, aby jich bylo více. Od výkonu, který předváděli od stavu 3:6, se ale českobudějovičtí junioři mohou rozhodně odrazit.
Na konci šesté minuty využili Chomutovští početní výhodu, čímž otevřeli skóre zápasu! Z pravého kruhu trefil břevno Tomáš Šilar. Puk se odrazil k levé tyči, kam jako první přijel Dominik Badinka, jenž jej poslal do sítě – 1:0. V sedmnácté minutě mohlo být vyrovnáno, zpětná přihrávka mířila mezi kruhy, odkud ihned vypálil Alexandr Remeš. Avšak Filip Tuček se na brankové čáře roztáhl a zakročil lapačkou. Po změně stran fauloval Adam Stárek, a tak České Budějovice odpověděly také v přesilové hře. Petr Placek zamířil zprava do bližší tyče a černá guma zůstala ležet v brankovišti, kam dojel důrazný David Kašpar – 1:1.

Po sedmadvaceti vteřinách Motor otočil stav zápasu na svou stranu! Matouš Masopust přihrál před branku, kde Alexandr Remeš udělal rychlou kličku brankáři a zamířil do odkryté části brány – 1:2. V šestadvacáté minutě nejprve zahodili dobrou příležitost Remeš s Masopustem, a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Mezi kruhy si najel Tomáš Šilar, který převzal přihrávku od Tadeáše Svobody a zamířil mezi brankářovy betony – 2:2. O dvě minuty později už znovu vedl Motor, když se z osy napřáhl Alexandr Remeš, jenž černou gumu otřel o tyč a nedal Tučkovi šanci zasáhnout – 2:3. Chvíli po polovině zápasu udeřili znovu Piráti! V předbrankovém prostoru se nacházel Jan Vostiňák, jehož pokus vymetl v pravém horním rohu – 3:3.

O dvě minuty později od modré čáry vystřelil Jan Janda, avšak před brankou se chytrou tečí prezentoval Tomáš Vyroubal – 4:3. Do konce druhé části už zahrozil pouze Matouš Masopust, který našel na hranici brankoviště odražený kotouč a z otočky zamířil po ledě k pravé tyči. Jenomže Filip Tuček byl pozorný a betonem zasáhl. Do poslední dvacetiminutovky pak Chomutovští vlétli jako uragán! Na světelné kostce svítil čas 41:08, když Jan Vostiňák našel mezi kruhy Tomáše Vyroubala, jenž nastavil hůl. Štěpán Maleček pokus vyrazil k levé tyči, kam z druhé vlny přijel David Černý, který už měl snadnou práci – 5:3.

Na konci čtyřiačtyřicáté minuty vedli Severočeši už o tři trefy, Martin Adam se nerozpakoval a střelou po ledě nalezl skulinu mezi brankářovými betony – 6:3. Vše napovídalo tomu, že Piráti dokráčejí k snadnému vítězství, ovšem opak se stal pravdou. Utekla totiž pouhá minuta, když Filip Petrásek nabral ve středním pásmu obrovskou rychlost a následně z levého kruhu zamířil přesně do vzdálenější šibenice – 6:4. V šestačtyřicáté minuty se zasekávačkou uvolnil Alexandr Remeš, jenž byl blízko od hattricku, ale trefil jen brankovou konstrukci.

O chvíli později rozebrali hostující hráči obranu Pirátu do posledního šroubečku! Křižnou přihrávku vyslal na zadní tyčku Lukáš Pavlát. Kotouče se zmocnil Jan Janoch, který se neukvapil a našel ještě lépe postaveného Matouše Masopusta, který trefil odkrytou klec – 6:5. Šest a půl minuty před koncem normální hrací bylo znovu vyrovnáno, přesným zakončením se mezi střelce zapsal také Jaroslav Pouzar – 6:6. Hostující hráči mohli dokonce rozhodnou, ale v samostatném úniku dlouhou kličkou neuspěl Matouš Masopust. Následně se zlobila chomutovská lavička, protože za obranu si nabruslil Tadeáš Svoboda a už se chystal vystřelit. Ovšem byl faulován a bylo nařízené pouze vyloučení, což rozčílilo především Petra Martínka.

Utkání dospělo do prodloužení, v němž českobudějovické obraně ujel Tomáš Vyroubal, který se snažil vystřelit mezi betony. Štěpán Maleček mezeru rychle utěsnil a puk zůstal ležet v brankovišti, odkud jej odpálili obránce. V nájezdech pak byl znovu hlavní postavou Tomáš Vyroubal, jenž se rozjel k páté sérii a zamířil přesně k levé tyči. Chomutov tak bral z napínavého duelu zasloužené dva body.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Navázali jsme na zápase se Salcburkem. Odskočili jsme na tři góly a samozřejmě jsme polevili. Kluci si chtěli dát góly, trochu zapomněli na zadní vrátka a soupeř toho využil. Myslím si, že dva body jsou tentokrát málo.“

Josef Turek (Motor České Budějovice): „Byl to vyrovnaný zápas. Hráli jsme velmi dobře a po delší době vstřelili dost gólů. Vrátili jsme se do zápasu 3:6, kdy už si všichni mysleli, že je rozhodnuto. Za to bychom chtěli kluky pochválit. Ale bohužel hrajeme zápasy, kdy naši brankáři mají úspěšnost kolem sedmdesáti procent. Dokud se nezlepší, nemůžeme vyhrát zápas za tři body.“