24.02.2022, Adam Černý

DOR: CEB - PCE 3:5 - Jihočeši neudrželi slibný náskok a padli s lídrem skupiny

Dorostenci budějovického Motoru nestačili na lídra své skupiny o postup do play-off Pardubice, kterým na domácím ledě podlehli 3:5. Přitom svěřenci Milana Dančišina měli utkání skvěle rozehrané, vedli totiž téměř dvě třetiny o dvě branky. Dynamo však předvedlo v závěrečné periodě velký obrat, díky kterému si nakonec z jihu Čech odváží tři body. Velkou zásluhu na vítězství má Milan Turena, který se blýskl hattrickem.

Jihočeši začali zápas velmi aktivně, u všech kotoučů byli rychleji a vypracovali si několik zajímavých příležitostí. Dlouho však držel bezbrankový stav bezchybný Matěchy v hostující brance. Změna skóre přišla až v závěrečné minutě úvodní části, kdy nahození kapitána Vachuny dokázal tečovat Viktor Kotalík a domácí šli do vedení.

Druhá část odstartovala vyloučením domácího kapitána, které hosté však nedokázali využít. Na svého rivala s kapitánským céčkem navázal o několik minut později i kapitán Dynama Šmerda, jehož vyloučení již potrestáno bylo. Po pouhých devíti sekundách početní výhody se prosadil Vojtěch Aulický, který zvýšil domácí náskok. Od této chvíle však hosté zvýšili svoji aktivitu a začali, čím dál tím více ohrožovat Cinku. Pardubičtí se několikrát dostali až před Cinku, domácí brankář však dlouho držel všechny střelce Dynama na uzdě a odolával. Přesto se hosté nakonec dočkali ještě do druhé pauzy. Přečíslení dva na jednoho vyřešil hostující Adam Fiala střelou. Ranou do levého horního rohu nedal strážci domácí svatyně žádnou šanci a snížil.

V úvodu třetí části dostali domácí možnost přesilové hry po faulu Kučery. Budějovičtí si vypracovali několik slibných příležitostí během početní výhody, všechny ale ztroskotaly na dobře chytajícím Matěchovi. Naopak právě faulující Kučera zůstal nehlídán mezi kruhy ve 47. Minutě a prudkou ranou pod horní tyč srovnal stav. Následně dostali domácí i hosté možnost překlopit vedení na svoji stranu v přesilových hrách, ani jednomu se to však během nestandardního počtu hráčů nepovedlo. Klíčové momenty duelu přišly mezi 56. A 57. minutou, kdy hosté nejprve využili tlak svůj nápor dorážkou Milana Tureny. Ten samý hráč o minutu později dokázal zakončit rychlý protiútok a hosté vypracovali rozhodující náskok. Motor sice dokázal ještě snížit zásluhou Samuela Drančáka, na víc už to ale nestačilo. Naopak gólovou pojistku ještě přidal do prázdné klece opět Turena, který tím zkompletoval svůj hattrick. Po závěrečné siréně se tedy z tříbodového zisku radovali Východočeši, kteří si z jihu Čech odvezli výhru 5:3.