26.01.2002, Aleš Rod

CEB-OLO 4:4 : Dorost získal první bod v nástavbě extraligy…

V sobotu po poledni na jih Čech zavítali mladí hokejisté Olomouce, aby změřili síly s vrstevníky českobudějovického HC. Jejich dlouhá cesta zbytečná nebyla, odvezli si bod za remízu 4:4 (2:1, 2:2, 0:1).
Domácí chtěli odčinit dvě prohry z předchozích zápasů, a tak se do soupeře pustili s plnou vervou již od úvodního vhazování. Brankově herní převahu vyjádřil až v 7. minutě Petr Ficek - 1:0. „Měli jsme hodně šancí a mohli jsme dát alespoň čtyři góly. Neproměněné šance soupeře zvedly,“ říká trenér Milan Stárek. Hosté se totiž s postupem času začánali stále víc tlačit před brankáře Horala, až ve 14. minutě vyrovnali. Autorem branky byl Tomáš Galásek – 2:1. Do konce první třetiny se našim talentům podařilo dostat do vedení ještě jednou, to když asistenci Koláře dobře zužitkoval Lukáš Bendík – 2:1.
Na začátku druhé dvacetiminutovky se individuálně prosadil Jiří Hanzal – 3:1. Jenže hosté dokázali odpovědět rychle. Ve 25. minutě snížil Adam Drdla – 3:2. Za čtyři minuty se domácí opět utrhli na rozdíl dvou branek, jelikož svůj druhý přesný zásah zaznamenal Lukáš Bendík – 4:2. O chvilku později neproměnil pěkný průnik Kolář. V 32. minutě využil přesilovku hostí Galásek a svou druhou trefou snížil – 4:3. Ještě ve druhé třetině měli olomoučtí velkou šanci na vyrovnání, ale více než minutovou převahu pěti proti třem se jim zužitkovat nepodařilo, zejména díky několika výstavním zásahům brankáře Horala.
Třetí část utkání se hrála pod taktovkou domácích borců, jenže Mertl, Ficek, Bendík ani Kolář z vypracovaných příležitostí neskórovali. Naopak několikrát kvůli nedisciplinovaným zbytečným vyloučením se k možnosti vstřelit branku dostali hráči Olomouce a v 56. minutě se jim to také podařilo. Po hrubé chybě při rozehrávce ve vlastním pásmu se znocnil puku Hanus, jehož sice Horal dvakrát vychytal, ale proti následující dorážce Drdly byl již bezmocný – 4:4.
Milan Stárek (HC ČB): „Za ztrátu bodu si můžeme sami díky nevyužitým šancím. Hosté byli jednoznačně k poražení, jenže chybami v obraně jsme jim dopomohli k remíze.“
Jiří Paška (IHC Olomouc): „První třetina byla z naší strany jednoznačně špatná, pak jsme se trochu zvedli. Dokázali jsme rychle odpovědět na obdržené branky. S bodem jsem spokojený.“