Diskusní fórum
Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
=M=Dedek | ELH & APK - Organizace kryjící doping!
Reagovat
26.04.2026, 11:52
24.04.2026, 10:36
Tak vždycky je tu faktor, příušnice, příjice, úplavice a jiné epidemie... Když o budoucnosti milionového podniku rozhoduje jedna "play off" serie, příjemné to nebude ani NYR proti Lokomotivě Veselí pod Lužnicí.
Btw.: Kdyby byl případně přímý sestup a postup, mohl Litvajz vzhledem k výsledkům a síle Litoměřic v první lize, klidně poslat dvě Kaše s Koblasou, dva beky a golmana do Liťáku a tu licenci si rovnou vyhrát zpátky.
Co se týče toho, zda bude elitní soutěž elitářská, cejtíš tam jak se to samo nabízí? Jde o to, kam se chce APK s extraligou posouvat. Jestli k modelu černých děr na peňauze ze sponzoringu a veřejných zdrojů (zdravíme rathaus Kradce Hráčové), nebo k soběstačnému business modelu. Pokud k tomu druhému, je jasné, že APK musí společně pracovat na vytvoření co nejlepšího a nejelitnějšího a tedy co nejprodějnějšího produktu. Sportovní princip dost zásadně končí u profesionálního sportu na prahu kanceláře účetního. Ale hlavně je tam pak samozřejmě nutné si jako vybrat. Buď teda čistě sportovně a pak napřímo, nebo čistě businessově a pak prostě na přihlášku po splnění podmínek. Současný model, kdy jako se tváříme, že jako voboje, je poněkud trapný a strašně nefér k těm organizacím, které ten business model mají, ale ostrouhají, protože skleněný strop, chránící organizace v ELH, které jej nemají. A znovu opakuji, toho času je to pouze Jihlava stejně, jako svého času to byl pouze Motor.
Btw.: Kdyby byl případně přímý sestup a postup, mohl Litvajz vzhledem k výsledkům a síle Litoměřic v první lize, klidně poslat dvě Kaše s Koblasou, dva beky a golmana do Liťáku a tu licenci si rovnou vyhrát zpátky.
Co se týče toho, zda bude elitní soutěž elitářská, cejtíš tam jak se to samo nabízí? Jde o to, kam se chce APK s extraligou posouvat. Jestli k modelu černých děr na peňauze ze sponzoringu a veřejných zdrojů (zdravíme rathaus Kradce Hráčové), nebo k soběstačnému business modelu. Pokud k tomu druhému, je jasné, že APK musí společně pracovat na vytvoření co nejlepšího a nejelitnějšího a tedy co nejprodějnějšího produktu. Sportovní princip dost zásadně končí u profesionálního sportu na prahu kanceláře účetního. Ale hlavně je tam pak samozřejmě nutné si jako vybrat. Buď teda čistě sportovně a pak napřímo, nebo čistě businessově a pak prostě na přihlášku po splnění podmínek. Současný model, kdy jako se tváříme, že jako voboje, je poněkud trapný a strašně nefér k těm organizacím, které ten business model mají, ale ostrouhají, protože skleněný strop, chránící organizace v ELH, které jej nemají. A znovu opakuji, toho času je to pouze Jihlava stejně, jako svého času to byl pouze Motor.
24.04.2026, 08:37
"Místo aby se řešilo jak ligu zatraktivnit a oživit nějakým novým týmem" a v tom já vidím toho zakopanýho čokla. Prakticky nikdo z první ligy ELH neoživí a nezatraktivní. Bude se mydlit o záchranu a cesta povede pravděpodobně přes defenzivu Olomouckého střihu.
Odpovídající technické zázemí mají v první lize taky akorát dva týmy. Dukla a Chomutov. Přičemž ten druhý jmenovaný k tomu nemá patřičné zázemí finanční a organizační.
Ta situace je nepříjemná vždy tehdy, když někdo v pralese dosáhne těch parametrů, či předčí i část ELH v návštěvnosti, technickém i organizačním zázemí a celkové kultuře toho klubu. To je ale spíše výjimka. Ten popisovaný "problém" je prakticky jen "chyba".
Gotyšu málem zavřel zimák statik už během finále první ligy a Lapač je prostě Lapač. Mám to tam sice rád, ale zimák na ELH to už čtvrt století není.
Když vezmeme nuznou existenci Mladé Boleslavy a technickou situaci Olomouce a Litvínova, máme na 14 míst v extralize dneska prakticky dvanáct klubů, z nichž jeden brousí prales. To změny v organizaci baráže neřeší. Možná, v případě přímého sestupu a postupu spíše zhoršují.
Celý formát první ligy, kdy se potkávají "chyby" v podobě klubu na hranici ELH (nyní pouze Jihlava), kluby deklarativně do ELH směřující (ve skutečnosti ale jejich situace deklaracím neodpovídá Gotyš, Vsetín, Slavia), kluby druhého sledu a farmy ELH je poněkud nešťastným. Protože:
Při otevřené prostupnosti to způsobí víc excesů, než užitku.
První liga nikdy neupraví hrací model tak, aby se "postupující" mohl připravit na baráž - ti kteří by skutečně chtěli a mohli hrát ELH jsou tam v naprosté menšině. (Reálně 1/14, deklarativně 3-4/14) Proti nim reálně stojí Litky, Frýdek, Kolín a Dynamo B. O tom k čemu inklinují ostatní psát netřeba. První Liga je pro opravdu ambiciozní klub skutečná past.
ELH potřebuje komplexní, férové a přísnější licenční podmínky, které se nebudou přizpůsobovat na míru některým nuzným existencím a budou bezpodmínečně vymáhány.
Odpovídající technické zázemí mají v první lize taky akorát dva týmy. Dukla a Chomutov. Přičemž ten druhý jmenovaný k tomu nemá patřičné zázemí finanční a organizační.
Ta situace je nepříjemná vždy tehdy, když někdo v pralese dosáhne těch parametrů, či předčí i část ELH v návštěvnosti, technickém i organizačním zázemí a celkové kultuře toho klubu. To je ale spíše výjimka. Ten popisovaný "problém" je prakticky jen "chyba".
Gotyšu málem zavřel zimák statik už během finále první ligy a Lapač je prostě Lapač. Mám to tam sice rád, ale zimák na ELH to už čtvrt století není.
Když vezmeme nuznou existenci Mladé Boleslavy a technickou situaci Olomouce a Litvínova, máme na 14 míst v extralize dneska prakticky dvanáct klubů, z nichž jeden brousí prales. To změny v organizaci baráže neřeší. Možná, v případě přímého sestupu a postupu spíše zhoršují.
Celý formát první ligy, kdy se potkávají "chyby" v podobě klubu na hranici ELH (nyní pouze Jihlava), kluby deklarativně do ELH směřující (ve skutečnosti ale jejich situace deklaracím neodpovídá Gotyš, Vsetín, Slavia), kluby druhého sledu a farmy ELH je poněkud nešťastným. Protože:
Při otevřené prostupnosti to způsobí víc excesů, než užitku.
První liga nikdy neupraví hrací model tak, aby se "postupující" mohl připravit na baráž - ti kteří by skutečně chtěli a mohli hrát ELH jsou tam v naprosté menšině. (Reálně 1/14, deklarativně 3-4/14) Proti nim reálně stojí Litky, Frýdek, Kolín a Dynamo B. O tom k čemu inklinují ostatní psát netřeba. První Liga je pro opravdu ambiciozní klub skutečná past.
ELH potřebuje komplexní, férové a přísnější licenční podmínky, které se nebudou přizpůsobovat na míru některým nuzným existencím a budou bezpodmínečně vymáhány.
23.04.2026, 07:40
22.04.2026, 21:34
Ten pocit, kdy Hochštaplers Galacticos konečně lehnou a von to trefí zrovna tenhle sviňskej pazdrát zkutdvenej.
21.04.2026, 15:12
21.04.2026, 09:54
"Problém, Dědku, je v tom, že většina ostatních ty rozehrávky taky kazila, ale z neporovnatelně většího celkovýho množství pokusů," čili to hovoří ve Válův prospěch? Hele já už nevím jak to tady psát, aby to bylo jako jasný. "Ne že bych se chtěl předmětného delikventa zastávat." a "Ale jo. Já taky nechápu, proč tu byl." Jediné co jsem tím chtěl říct, že v uplynulé sezoně to (neschopnost nahrát) jak "gradovala" forma byl tak nějak obecný problém. Asi, když bychom jináč hráli dobře, by mě ten Vála jako sjal. Ale takhle? Nepomohl, neuškodil, zapomeneme, on taky, na funkci čehokoliv vliv naprosto nula.
21.04.2026, 07:09
Ne že bych se chtěl předmětného delikventa zastávat, ale neschopnost si přihrát na 5/10 metrů byl v jistých fázích některých (hmm... tak většiny) zápasů problém mnohem více hráčů (někdy asi tak všech). Naštěstí na to trenérský štáb dokázal promptně reagovat zjednodušením hry, že?
Takže ukázat v tomhle na Válu je poněkud... Ale jo. Já taky nechápu, proč tu byl.
Takže ukázat v tomhle na Válu je poněkud... Ale jo. Já taky nechápu, proč tu byl.
20.04.2026, 07:24
Všimněte si prosím, že do diskuze o ambicích, rozvoji, kdo si má co jít co zkusit sám a pod., se nezapojuji a zůstávám "zahořklej" úplně potichu a naprosto fascinovaně sleduju, ten vrchol kvalitního PR, kdy prostě každý, kdo směrem ke klubu v tomto pronese prakticky jakoukoliv kritickou poznámku, dostane vypráno. Kdybych nebyl zahořklej potichu, ale nahlas, napsal bych, že až bude takhle přesně, jasně a striktně fungovat v klupu (sic) všechno, tak nás titul nemůže minout. Ale já neřvu, já sem potichu. A vopovažte se holomci kritizovat to přešlapování na místě, co vůbec žádné přešlapování není a vůbec, chásko nevděčná, co by za takový oddíl ledního hokeje dali děti v Africe.
15.04.2026, 15:57
15.04.2026, 10:49
Ale tak je tam "jenom" roční výpovědní lhůta, která začne běžet 1.května...
Včera se křičelo, jelo PR a všichni si řekli svoje do tisku. Někdy příští týden by se mohlo začít realisticky řešit, co se jako bude dít.
Mě se momentálně jeví, že si Nneka klidně zabalí co jí patří a najde si druholigový stadion mimo jihočeský Kraj. Na rozloučenou si nechá ochranné známky. Pro Jihočeský fotbal asi nic moc. Na druhou stranu, než tu pěstovat aliexpres na hráče a dlouhodobě nefungující klub, ještě to přes stadion a akademii subvencovat, to už raději pěkně "vocpodu". Ostatně dneska sbírá rozumy ve Viagemu.
Takže město zamávalo "pákama", teď jima mává zase Nneka. Ty její mi imho přijdou o něco lepší (ačkoliv ztráta trosek fotbalového klubu sice mnoha fanouškům může přijít bolestná, ale taky to může být pěkná sanace té spouště, co tu Koubek, Emílio a další ekšperti natropili, lze to rovněž vnímat jako odvoz odpadu zdarma. Zvlášť, když to zrovna nevypadalo na ambici budovat tady cokoliv jiného, než ten Aliexpres).
V každém případě možnosti, že buď zůstane město z prázdným stadionem, což bude generovat jalovou ztrátu, nebo s koupeným klubem k sanaci a na prodej, což bude generovat socializaci nákladů a privatizaci výnosů - ergo tunel jak z učebnice, rozhodně nejsou jediné dvě, byť se nyní tak obě strany tváří. Šaráda pro veřejnost proběhla, teď mohou v klidu a tiše jednat skuteční vyjednavači.
V každém případě mě neskutečně uráží, jak si Nneka přijede po jaké době, kdy na dění v CB seje, aby vzápětí zahrála feministickou notu. To je tak levé, že by si to samo mohlo políbit ptdel. Anymozita mezi Nnekou a městem vůbec nespočívá v tom, že její "zmocněnec" sjetej jak čibuk otíral holou řiť o vrata radnice, ani v tom, že jí v kabině proběhla úspěšná šťára cizinecké policie, ani v tom, že prokazatelně lživě obvinila Koubka z nekorektního jednání. Ne. Celou dobu jde o její pixu. To včerejší prohlášení Pižama je fakt vrchol degešismu.
Takže město a Kuba si asi jedou takovou tu malou levou, ale Nneka je levá jak falešná Naira. Všech se v rámci téhle kauzy asi nezbavíme, ale Nneky bychom snad mohli.
Včera se křičelo, jelo PR a všichni si řekli svoje do tisku. Někdy příští týden by se mohlo začít realisticky řešit, co se jako bude dít.
Mě se momentálně jeví, že si Nneka klidně zabalí co jí patří a najde si druholigový stadion mimo jihočeský Kraj. Na rozloučenou si nechá ochranné známky. Pro Jihočeský fotbal asi nic moc. Na druhou stranu, než tu pěstovat aliexpres na hráče a dlouhodobě nefungující klub, ještě to přes stadion a akademii subvencovat, to už raději pěkně "vocpodu". Ostatně dneska sbírá rozumy ve Viagemu.
Takže město zamávalo "pákama", teď jima mává zase Nneka. Ty její mi imho přijdou o něco lepší (ačkoliv ztráta trosek fotbalového klubu sice mnoha fanouškům může přijít bolestná, ale taky to může být pěkná sanace té spouště, co tu Koubek, Emílio a další ekšperti natropili, lze to rovněž vnímat jako odvoz odpadu zdarma. Zvlášť, když to zrovna nevypadalo na ambici budovat tady cokoliv jiného, než ten Aliexpres).
V každém případě možnosti, že buď zůstane město z prázdným stadionem, což bude generovat jalovou ztrátu, nebo s koupeným klubem k sanaci a na prodej, což bude generovat socializaci nákladů a privatizaci výnosů - ergo tunel jak z učebnice, rozhodně nejsou jediné dvě, byť se nyní tak obě strany tváří. Šaráda pro veřejnost proběhla, teď mohou v klidu a tiše jednat skuteční vyjednavači.
V každém případě mě neskutečně uráží, jak si Nneka přijede po jaké době, kdy na dění v CB seje, aby vzápětí zahrála feministickou notu. To je tak levé, že by si to samo mohlo políbit ptdel. Anymozita mezi Nnekou a městem vůbec nespočívá v tom, že její "zmocněnec" sjetej jak čibuk otíral holou řiť o vrata radnice, ani v tom, že jí v kabině proběhla úspěšná šťára cizinecké policie, ani v tom, že prokazatelně lživě obvinila Koubka z nekorektního jednání. Ne. Celou dobu jde o její pixu. To včerejší prohlášení Pižama je fakt vrchol degešismu.
Takže město a Kuba si asi jedou takovou tu malou levou, ale Nneka je levá jak falešná Naira. Všech se v rámci téhle kauzy asi nezbavíme, ale Nneky bychom snad mohli.
14.04.2026, 18:53
14.04.2026, 17:43
Tak na Dynamu už se vyvětili. Prý konšelům a Kubovi vadí, že je Nnena žena! A klub za žádných okolností neprodá. Popkorn?
13.04.2026, 20:40
Jak tohle může někdo fouknout a myslet si, že to nebude smrdět…
To je hodně hustá serie pro zebry.
To je hodně hustá serie pro zebry.
13.04.2026, 13:22
13.04.2026, 12:43
Dneska jsem velice zvědavý, jak se vznešené a kultivované publiku na Spratě ( (tm) Saláková) poučí z kritiky, provede reflexi a vytvoří panu Hochštaplerovi z DD Grupáče přátelsky nakloněnou, milující a bezpečnou atmosféru. Bejt jim, vzal bych kromě synka i manželku, milenku, sekretářku a i křečka bych do kapsy skoval. Očekávám atmosféru lásky, harmonie a vzájemného porozumění. Kchumbája a Aštar Šeran ať vám všem naplní rekta. Mír a Havel se všemi lidmi, ámen.
12.04.2026, 12:30
Hele ty mě taky, jó? Já sem všeobecně pozitivně naladět k jebání a žádným chudákem se jako necejtim, jestli mi teda jako rozumíš.
Všeobecně k celé kauze:
My Dědci se holt někdy vožereme jako dobytkové a pak píšeme různé nesmysle. Kdo seš nevinen, hoď tam ještě jednu kořku, ať víš, jaký to je.
Celkově bych si fakt přál, aby Sparta, kterou mám rád jako osinu v ptdeli, ty zasrany louskla. Protože už několikátej rok jsou všichni úplní mistři zeměkoule (ta obrátka chování mnoha "Tesláků" oproti barážovým rokům je fakt na vomitus) a až něco opravdu vyhrajou, nebude s nima vůbec k vydržení. Navíc mě z principu irituje, když to někdo zasype penězma a pak machruje. Je to jako přihlásit Barcelonu do okresního přeboru a pak bejt hustej, jak všechny válcuješ. Svého času takhle borci v Rugby vytvořili poloprofesionální oddíl a v úplně amatérském systému českých soutěží spokojeně válcovali druhou ligu (třetí nejvyšší soutěž). Smysl těch zápasů mi tehdy unikal. A uniká my i smysl toho, když někdo hraje soutěž s třikrát větším rozpočtem na kádr, než všichni ostatní v té soutěži. Btw. Polokoně už po "bohaté" éře s Kusým málem zbankrotovali a pevně věřím, že je v ne příliš daleké budoucnosti opět čeká Veverčí Efekt. Rentabilita toho, co tam Hochštapler předvádí je jednoduše neživotaschopná.
Všeobecně k celé kauze:
My Dědci se holt někdy vožereme jako dobytkové a pak píšeme různé nesmysle. Kdo seš nevinen, hoď tam ještě jednu kořku, ať víš, jaký to je.
Celkově bych si fakt přál, aby Sparta, kterou mám rád jako osinu v ptdeli, ty zasrany louskla. Protože už několikátej rok jsou všichni úplní mistři zeměkoule (ta obrátka chování mnoha "Tesláků" oproti barážovým rokům je fakt na vomitus) a až něco opravdu vyhrajou, nebude s nima vůbec k vydržení. Navíc mě z principu irituje, když to někdo zasype penězma a pak machruje. Je to jako přihlásit Barcelonu do okresního přeboru a pak bejt hustej, jak všechny válcuješ. Svého času takhle borci v Rugby vytvořili poloprofesionální oddíl a v úplně amatérském systému českých soutěží spokojeně válcovali druhou ligu (třetí nejvyšší soutěž). Smysl těch zápasů mi tehdy unikal. A uniká my i smysl toho, když někdo hraje soutěž s třikrát větším rozpočtem na kádr, než všichni ostatní v té soutěži. Btw. Polokoně už po "bohaté" éře s Kusým málem zbankrotovali a pevně věřím, že je v ne příliš daleké budoucnosti opět čeká Veverčí Efekt. Rentabilita toho, co tam Hochštapler předvádí je jednoduše neživotaschopná.
07.04.2026, 12:59
Osobně to tedy v této sérii považuji za velmi rozumnou volbu. Je fakt rozdíl v 6-6,5 hodinové cestě busem, nebo půlhodinkou v letadle a i s bordingem a přejezdy mezi hotelem a letištěm, dejme tomu, celkově dvou hodinovou cestou.
Ještě daleko rozumnější by bylo odevzdat celé šlonsko polákům a nemuset se tím vůbec zabývat, ale zase někdo ty HockeyClowns sundat musí (dyť s nima nejni k vydržení už teď, natož až něco opravdu vyhrajou).
Ještě daleko rozumnější by bylo odevzdat celé šlonsko polákům a nemuset se tím vůbec zabývat, ale zase někdo ty HockeyClowns sundat musí (dyť s nima nejni k vydržení už teď, natož až něco opravdu vyhrajou).
01.04.2026, 07:21
20.03.2026, 07:15
Nevím v jaké aféře se Ondra Šulek svezl, ale zrovna on myslím docela doplatil na konec Stavjani. A zem se určitě neslehla. Jen si spočítal, že než se plácat někde v první lize za pár šupů, je pro něj rozhodně lepší jít hrát druhou za celkem slušnej peníz do Tábora (a dost podobnej tomu, co by měl někde v Třebíčích či Vepřovech v té první) a mít k tomu ještě plat z normální práce.
Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.
Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.
- Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
- Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.









